Міф про українську демократію

9 февраля 2016, 17:43
0
284
Міф про українську демократію
https://i.ytimg.com/vi/crdoxqhbyYI/hqdefault.jpg

Що таке українська демократія та з чим її їдять?

Напевно кожен третій середньостатистичний українець задавався або був близький до цього питання. Як розумієте з назви статті, в ній я намагатимуся спростувати, те що ви чуєте по радіо, дивитеся по телебаченню, читаєте в газетах та мережі.

Наші «любі» політики, керманичі нашої держави постійно твердять: «ми будуємо демократію», «у нас демократичне суспільство», «Україна – демократична країна» та інші пусті гасла пов’язані з твердженнями про демократію в нашій державі.

Не перестаючи читати літературу, я знайшов найповніше відображення форми політичного режиму в Україні в слові – «охлократія». Охлократія (дав.-гр. οχλοκρατία, (лат. Ochlocratia); від όχλος  — натовп і κρατία — влада) — вироджена форма демократії, заснована на мінливих примхах натовпу. Охлократія характерна для перехідних і кризових періодів.

Саме охлократія – це та чортівня що відбувається в Україні сьогодні. Давайте розберемо складові охлократії окремо.

-                                   вироджена форма демократії – так дійсно, багато з ознак того, що відбувається, можна рахувати демократією. Адже не утискається свобода слова, наче б то є право вибору та голосу, де-юре народ є єдиним джерелом влади і т.д.;

-                                   заснована на мінливих примхах натовпу – це мабуть найяскравіша характеристика сьогодення. Саме не доброчесні журналісти, ляльководи, маніпулятори користуються нашим народом як хочуть. А народ після Революції Гідності, морально вразливий, і кидається з крайнощів в крайності;

-                                   характерна для перехідних і кризових періодів – ну тут мабуть не потрібно розписувати. Адже всі здорові розумні громадяни розуміють, що той стан в якому знаходиться Україна найм’якіше можна назвати перехідним та кризовим.

Отже користуючись як індуктивним так і дедуктивним методами, я дійшов висновку, що ніякої іншої назви, крім «охлократія», не можна використати до українського сьогодення.

Мораль цієї статі така:

-                                   не потрібно плутати поняття;

-                                   не потрібно займатися самообманом;

-                                   включити мозок;

Адже за В'ячеславом Липинським, охлократія — повне панування войовників з придушенням будь-якої свободи. Сюди Липинський зараховує азійські деспотії, європейські революційні диктатури, новітній фашизм, більшовизм і московський царизм. І ми знаємо що це ні до чого доброго не приведе.

Тому або ми мінятимемо своє відношення до держави та своєї участі у її розвитку, або вона змінить нас!

Що краще? – вирішувати вам!

Слава Україні!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: демократия,политика,Україна,політика,Ukraine
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.