Православний талібан київського патріархату.

26 мая 2015, 14:23
Владелец страницы
Блогер
0
522
Православний талібан київського патріархату.

Патріарх Філарет давно відомий своїми радикальними поглядами та позицією, яку він займає стосовно війни на Донбасі.


Так, для продовження бойових дій у цьому регіоні він 3 лютого 2015 року їздив у США для того, щоб просити зброю для України. «Ми можемо і самі випускати озброєння - чи то натякнув, чи то пригрозив Філарет (авт.), - але зараз ми просимо допомогти нам захистити свою територіальну цілісність». Не дочекавшись допомоги від уряду США Філарет вже 22 березня, в скандальній проповіді, яка прозвучала у Володимирському соборі Києва, сказав, що убивати тих, хто живе на Донбасі і кого можна вважати сеператистом - не гріх.

16 травня 2015 року в прямому ефірі «Каналу 112» патріарх Русі-України розвинув свою думку і заявив, що воїн, який помирає за свою сім’ю, ближнього та Батьківщину отримує вічне блаженне життя. Так, Православна Церква не вбачає нічого поганого в тому, щоб зі зброєю в руках захищати свою Вітчизну. Однак, смерть у збройній боротьбі не означає автоматичного потрапляння до раю. Вічне блаженство - це результат духовних, а не військових зусиль.

Однак, слова патріарха Філарета можна співставити зі вченням ісламських радикалів які, перекрутивши вчення Корану , обіцяють вічне блаженство тим, хто помирає за їхні ідеї. Філарет вважає, що  «кожен воїн є християнин». З цих слів можна зробити висновок, що християнами являються і кілька десятків тих чеченських бойовиків, яких він нагородив. Нагадаємо, також, що 22 квітня того ж року, патріарх Русі-України нагородив одного грузинського бійця із позивним «Сатана». Нове вчення Предстоятеля УПЦ КП, який багато років вірою і правдою служив Московському Патріархату, а тепер вважає його своїм головним ворогом, виявилося співзвучним тезам, які вже давно розвивають бойовики ІДІЛУ. 

Це сприяє появі такої культури і в середовищі Київського Патріархату. Навряд чи, висловлюючи ідеї «православного джихаду», Філарет розуміє, що їх можуть з легкістю взяти на озброєння і донецькі та луганські бойовики, які неодноразово заявляли про священний характер війни на Донбасі. Характерно, що вічні посмертні блага воякам Філарет пообіцяв саме після того, як Предстоятель УПЦ МП митрополит Оруфрій, різко відмежувався від тих, хто виправдовує війну релігійними гаслами. 

Варто зазначити, що «богословські» роздуми Філарета зупинив ведучий «Каналу 112», який побажав щоб і воїни і мирні жителі перестали помирати на Донбасі. Більшість українців, вже не вірять обіцянкам про якісь блага для учасників АТО з боку можновладців. Тепер до цих обіцянок, тільки ще більш небесних, долучається й Церква. Проте, якщо Філарет і надалі заглиблюватиметься у власне богослів’я, то дуже скоро він почне обіцяти щось більше конкретніше, ніж вічні блага. Наприклад, по 70 гурій для кожного воїна…
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: война,церковь,пропаганда,православная церковь,УПЦ,Филарет Денисенко,информационная война,АТО,митрополит Онуфрий
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.