Свитко заради збереження власного крісла вирішив створити ВНР

6 декабря 2014, 18:43
0
332

Сергій Свитко вчепився за крісло шляхом державної зради

Напередодні сумнозвісного штурму, виступаючи ввечері у прямому ефірі обласного радіо, голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко закликав до силової акції під час сесії, а також заявив приблизно таке: «Якщо нас будуть тисячі, ми переможемо». «Ми» – це хто? Відповідь на це запитання буде означати й відповідь на те – у чиїх інтересах молодики у масках штурмували 6 грудня будівлю ОДА.

В інтересах громади? Навряд чи. Громаді потрібний нормальний процес роботи органів влади, яка мобілізує суспільство на опір зовнішній агресії та забезпечує життєдіяльність регіону. Від того, вирішить обласна рада бюджетні питання чи ні залежали соціальні виплати, субвенції бюджетам територіальних громад, вирішення поточних, але від того не менш нагальних питань – допомоги воякам АТО і біженцям, сприяння стабілізації соціально-економічної ситуації.

Це Свитко навіть і не обіцяв. Довівши обласну раду до того ступеню, коли депутати відмовляються спілкуватися з головою, а не те, що працювати разом, Свитко на конструктивну роботу й не розраховував.

В інтересах політичної сили, від якої його висунули головою облради – «Батьківщини»? Сумнівно. Так підставити Юлію Тимошенко, яка з величезними труднощами домовилася про квоти для своїх партійців в уряді та владі, зумів лише Свитко.

За ідеали Майдану? Виключено. Майдан – це тисячі людей, які боролися за свободу. «Підтримка» Свитка – декілька сотень екстремістів, яких звозили не лише з усієї області, а й з регіонів інших. За підтримки, між іншим, «регіонала» Татусяка, з яким у Свитка склалися особливо теплі стосунки.

Отже, ані громада, ані активісти, ані політики в ескалації конфлікту зацікавлені не були. «Ми», за інтереси яких з таким завзяттям змагається Свитко – це він сам і свита особливо наближених працівників апарату. Наприклад, пенсіонерка Солейко, яка відчайдушно тримається за крісло та зарплату у 14 000 гривень. Або антисеміт Барцьось, який не пропрацювавши жодного дня в органах місцевого самоврядування, негайно «скочив» на посаду заступника аналітичного відділу. З непоганою – у 7 000 гривень – зарплатою.

Характерно й те, що в ефірі обласного радіо Свитко цинічно заявив, що група його підтримки обов’язково вдасться до силової акції. Це він знав точно, адже сам звозив людей автобусами. Оскільки легальних шляхів зберегти владу у Свитка не залишилося, він пішов на крайній захід – вирішив проголосити «Вінницьку народну республіку», єдиним органом управління якої буде він сам – Свитко.

Що ж, подякуємо пану Свитку, який, у відчайдушній боротьбі за крісло і зарплату, дав чудову картинку для російської пропаганди.

«Майдауни. Що їм ще треба?», – скаже з посмішкою Кісільов.

І буде правий.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.