Благодійно-примусовий "марафон" став платою за лояльність в «люстрації»

27 сентября 2014, 18:12
0
51

«Безкоштовних тістечок не буває» - цю істину на собі пізнали керівники і працівники обласних комунальних установ.

У Вінницькій області проходить оголошений головою облради Сергієм Свитком благодійний марафон. Цікаво, що зачесався голова облради збирати допомогу через чотири місяці АТО. Але, як то кажуть – гроші зайвими не бувають.

Тож, марафон стартував наприкінці серпня. Спочатку справи йшли не дуже успішно. За тиждень на рахунок надійшло дві великих суми. Агрокомплекс «Зелена долина» (смт Томашпіль) - 5 тис. грн., і виконавчий апарат Вінницької обласної Ради - 9 тис. 400 грн. Це й зрозуміло. Бо саме вони і ініціювали марафон. І за законом подібних заходів, треба щоб серед перших було велике надходження. Це ніби то стимулює благодійників.

Але у цьому випадку цей трюк не спрацював.

Потім пішли надходження від 200 до 2000 грн і то, вони не були дуже активними. Побачивши, що марафон зривається, організатори з апарату обласної ради вдалися до перевіреного їхніми попередниками-регіоналами методу. Почали «нагинати» керівників обласних комунальних установ і закладів, щоб ті перераховували гроші.

Тут слід сказати, що «наїхати» на них у апарату облради був привід. Нещодавно в області пройшла «люстрація» головних лікарів обласних медичних закладів. До речі, її проведення прокоментував Єгор Соболєв, голова Люстраційного комітету, один з авторів закону про очищення влади. «Люструвати лікарів і журналістів – дурість. Під люстрацію мають потрапити міліціонери, судді, прокурори та держслужбовці!, - сказав Єгор Соболев.

Але Свиткові закони не писані. Він і далі хоче люструвати… Але про це іншим разом. Повернемося до марафону.

Отже, не пішли великі суми на рахунок. Під загрозою зриву опинилася піар-акція «Благодійний марафон».І апарат ради вирішив діяти старими «перевіреними регіональними» методами.

І почався тиск на «недолюстрованих» і нових головних лікарів. І одразу ж з’явився результат. І почали перераховувати на рахунок марафону від районних та обласних лікарень. А за ними «підтягнулися» й інші керівники комунальних установ. Над якими висить «дамоклів меч» люстрації а-ля Свитко! От і змушені вони були перераховувати гроші.

Тут треба зробити кілька зауважень. По перше, самі ж організатори вказали що марафон – благодійний. А перший принцип благодійності – добровільність. А ще – не розголошення надходжень. В цьому випадку про це не йдеться.

Друге зауваження. Голова обласної ради Свитко оголосив ОБЛАСНИЙ марафон. Тобто, депутати на сесії мали б затвердити його статус, проголосувавши за це на сесії. Так робитися має за регламентом. Але Свитко вирішив, що Вінницька обласна рада – це він і група його поплічників. І безсоромно узурпував повноваження ради. Цим Свитко показав, як він ставиться до думки депутатів (плював на них) і головне, без проголосованого депутатами рішення, цей марафон став юридично приватною справою Свитка і КО.

Тут можна зробити прогноз: 7 жовтня, коли марафон завершиться, виявиться, що кошти на допомогу бійцям АТО збирали не вінничани усім миром, а одна політична партія, яка програла президентські вибори. До цієї партії і належить Сергій Свитко і його команда.

Так що чекаємо нових сюрпризів… А поки що уважно прогляньте список найактивніших та найбільших донорів обласного общака і ви все зрозумієте: http://www.vinrada.gov.ua/marafon-„ vryatujmo-kozhnogo-bijcya-–-zahisnika-ukraЇni-zbir-koshtiv-onovljujetsya.htm
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.