Свитко - маріонетка, провокатор чи обмежений, недалекоглядний політик?

4 сентября 2014, 11:51
0
29

Те, що сьогодні коїться у верхівці Вінницької обласної влади, викликає глибоке занепокоєння. І тривогу. Якими будуть наслідки для області від розбрату, протистоянь, непрофесіоналізму очільників

Адже  ситуація в країні зобов’язує суспільство  об’єднатися , в першу чергу,  органам влади для подолання загрози  не тільки втрати цілісності, а  і існування України ,як самостійної суверенної держави.  Народ це розуміє, а місцеві політикани – чомусь ні…

 Дивує і обурює, що джерелом,модератором і виконавцем  дій, які  не дають конструктивно працювати депутатам Вінницької облради  є  її голова - член фракції   ВО «Батьківщина» Сергій Свитко, не без допомоги  його найближчого оточення.

  У крісло голови облради пана Свитка «посадили»  депутати від Партії регіонів і «Батьківщини». Фракція  «Єдність Вінниччини»  і депутатська група «Совість України», за винятком декількох депутатів, розуміючи що Сергій Свитко за більшістю критеріїв для цієї посади  не готовий , в цьому голосуванні участі не брали.

  Вступивши на посаду голови облради, Свитко замість того ,щоб зайнятись об’єднанням депутатів,створенням стійкої більшості,  організував безпрецедентні гоніння  на депутатів за зразком  «шариковської інквізиції»  після жовтневого перевороту минулого століття.  Цікаво, але, передусім,  це було спрямовано проти тих депутатів, більшістю голосів яких він і був обраний на цю посаду – тобто депутатів колишньої  фракції Партії регіонів.

  Ми пам’ятаємо часи, коли на Вінниччині почергово більшість у владі представляли члени провладних політичних сил - НДП,потім СДПУ(о),за ними -  «Нашої України» ,але ніколи не було  таких жорстких переслідувань попередників та помсти їм.

  Однозначно, такі радикальні дії  пана Свитка,  в певній мірі, зумовлені впливом на нього Майдану,який підтримав його кандидатуру на посаду голови. Однозначно і те ,що неможливо не враховувати думки активістів Майдану, які,  ризикуючи не тільки своєю свободою,а і життям, багато зробили для повалення злочинного режиму Януковича. Не має альтернативи і тому ,що необхідні рішучі дії щодо проведення люстрації і активної боротьби з корупцією,але Свитку ,як керівнику такого високого рівня, в своїх діях  необхідно було б керуватися, в першу чергу ,не революційною доцільністю,  а Законом та повагою до людської гідності і честі.

  Крім цього,  необхідно було б враховувати й об’єктивну реальність. Більше половини ради - це депутати,  які обирались від Партії регіонів і які, в більшості своїй, входили до неї не за переконанням,а вимушено. Не секрет, що серед них чимало висококласних фахівців і менеджерів, людей авторитетних не завдяки партійним кольорам, а  завдяки їхній професійності.

     Ні перше ,ні друге в  головою олради Свитком не враховується, він на ці фактори не зважає.

     Наступним кроком ,який  теж уже має  негативні результати, стала так звана «люстрація»  керівників закладів охорони здоров’я.

        Не порадившись з депутатами і не отримавши у них згоди,не провівши правової експертизи  проекту і визначення його наслідків,  Свитко самочинно розпочав його,що, окрім скандалів, нічого не дало.    Своїм розпорядженням за один день голова облради  «обезголовив»  32 самих найбільших і найважливіших  медичних закладів області.   Гнітюче відчуття викликали громадські обговорення кандидатів. Безпідставні або непідтверджені правовим шляхом обвинувачення в корупційних діях,приниження гідності  - стали основою цього дійства.

 Вінниччиною стали поширюватись чутки про вимагання найближчим оточенням Свитка хабарів за залишення  медкерівників на посадах або за  призначення на них .

 Підтвердженням того, що  диму без вогню не буває,  став факт затримання правоохоронними органами активіста ВО «Батьківщина», керівника громадської організації « Батьківщина молода»  Вадима Кудіярова  за вимагання ним  ста тисяч доларів  за сприяння залишенню на посаді головного лікаря обласної дитячої лікарні.

 Через це обласна рада отримала чорну пляму на свій авторитет,судові позови на неправомірні дії керівництва. Більшість керівників закладів охорони здоров’я,  які були перепризначені,  теж постраждали – морально, бо їм довелося стикатися із необґрунтованими звинуваченнями та  порушеннями звичайних людських прав.  Втрачені  також зароблені відпустки, відбулися порушення безперервності трудового стажу, а це в подальшому -  проблеми з оформленням пенсій,отриманням  лікарняних  та багато інших проблем.

 Далі – більше. В своїх відносинах з депутами Свитко став проявляти зверхність, неповагу, шантажуючи і залякуючи активіс тами Майдану. Але вершиною недолугості (чи умисних дій з певною метою?)  стала конфронтація голови облради  з керівництвом обласної державної адміністрації.

  Так що це? Свитко є лялькою,якою хтось управляє, намагаючись отримати певний результат,чи дійсно він є людиною,яка попала не в свої сані?

   На мій погляд,  є  як перше ,так і друге. Відомо ,що  ВО  «Батьківщина»,  маючи  перевагу в обласній раді,не проти мати її  і  в обласній держадміністрації, монополізувавши владу на Вінниччині. А цієї мети можна досягти тільки шляхом дестабілізації суспільно- політичної та економічної ситуації в області,створивши картинку неспроможності губернатора і його команди ефективно управляти  регіоном,що цинічно і робиться Свитком та людьми з його кола.

 А ще є явні обмеженість ,відсутність практичного управлінського досвіду та недалекоглядність діючого голови облради як політика,керівника,що приносить області і громаді тільки негатив і шкоду. Тому  якнайшвидше звільнення  - добровільно чи по волі депутатів -  його з посади принесе області тільки користь.

До слова,починаючи  з часу, коли обласну державну адміністрацію очолював  Олександр Домбровський,а обласну раду - Григорій Заболотний  (сьогоднішні народні депутати),  Вінниччина протягом  останніх десяти років була для всієї країни прикладом взаємодії та співпраці органів виконавчої,представницької і інших гілок  влади. Але саме тепер, у найскладніший для країни час,  в обласній владі розпочаті процеси ,які ведуть до ескалації нестабільності і протистояння  між обласною радою та обласною державною адміністрацією з відповідними негативними наслідками.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.