У тернопільському держкомземі корупціонером став основний люстратор області

4 августа 2014, 07:33
0
292

Відколи Головне управління Держкомзему в Тернопільській області очолив Віктор Мартинюк корупційна складова в роботі установи набула гігантських розмірів.

Відколи Головне управління Держкомзему в Тернопільській області очолив Віктор Мартинюк корупційна складова в роботі  установи набула гігантських розмірів. Здавалось би, основний люстратор області наведе має навести порядок, перш за все, у колективі, знизить рівень хабарництва, не кажучи вже про корупцію, загалом, у земельній сфері.

Все починається з малого – кадрове питання. То взяв до себе на роботу заступником відомого хабарника Ігоря Луцика.  До цього чоловік працював у відділі земельних ресурсів Тернопільської міської ради. Досвід роботи у земельній сфері чималий — з 2003 року. Тож кар'єрний ріст чиновника, здавалося б, річ закономірна. Однак на попередньому місці роботи у Ігоря Луцика не все було гладко.

 

У квітні минулого року Тернопільський міський відділ розпочав кримінальне провадження стосовно Ігоря Луцика за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство). Чиновника, який на той час працював головним спеціалістом відділу земельних ресурсів Тернопільської міськради, підозрювали у тому, що він шахрайським шляхом під приводом допомоги у продовженні терміну дії договору оренди земельної ділянки заволодів грошовими коштами приватного підприємця у розмірі 6500 тисяч гривень. За даними прокуратури, наразі кримінальне провадження перебуває на дорозслідуванні. До того ж це не єдиний неприємний момент у біографії Ігоря Луцика. У 2008 році його вже оштрафували за складеним протоколом про корупцію. Проте ці факти не завадили кар'єрному зростанню і процвітанню чиновника. Зараз він уже заступник начальника обласного управління Держземагентства.
Цікаво, що людину, щодо дій якої триває слідство, призначають на вищі посади. Це зовсім не сходиться з намірами провести в країні люстрацію та привести до влади чистих і незаплямованих. Вдавати Піноккіо і казати, що нічого не відав аж ніяк не личить першому люстратору Тернопілля.


Друге «вдале» кадрове придбання – дружина народного депутата Володимира Бойка, Ольга. Не хочеться нагадувати читачам, в який спосіб вона заробляє гроші, проте, бажано звернути увагу, як вона незаконно працевлаштувалася – призначена на посаду без конкурсу на заміщення вакантної посади державного службовця (на сайті habaram.net все в деталях написано про цей факт).

А нещодавнє зізнання Марії Соколовської на тому ж таки habaram.net взагалі вразило. Навожу текст в оригіналі.

Відколи оголосили рішення уряду про необхідність видачі землі учасникам АТО та родинам загиблих в тернопільському головному управлінні Держземагенства виділили на це майже 500 га землі. Приходьте, люди беріть, ми думаємо про вас. Все зроблено з розумінням "справи". Переважна більшість людей, що можуть звертатися або воюють або не мають коштів на виготовлення документів на землю. Не секрет, що на Майдані чи то в зоні АТО воюють чи загинули вихідці з бідних сімей, для яких ціна такої документації в декілька разів перевищує їх місячний дохід. Тому, заявники приходять, їх лякають цінами і різними правовими заморочками, та й пропонують, зрештою, землю далеко від цивілізації (населених пунктів, транспортного сполучення, газу, світла). Навіть, якщо позичити гроші на оформлення землі, то потім навіть не повернуться затрачені ресурси - ніхто не купить тієї ділянки. А їздити щось там будувати чи вирощувати буде далеко не кожен. На це і розрахована уся ця компанія в тернопільському держкомземі. Віктор Мартинюк зрозумів, що війна колись закінчиться, всю землю не розберуть, а підібрані файні ділянки до самого кінця не будуть видаватися нікому, а потім і собі і своїй родині і друзякам наріжуться. Хто не прийде із заявою, їм гарно розказують, де є ділянки - Шумський, Підгаєцький, Козівський, Зборівський райони, 10-15 кілометрів від райцентру, дуже зручні місця, беріть, бо завтра і того не буде. А повного переліку ділянок на роздачу показувати зась, секретно. А під Почаєвом, вздовж Дністровського каньойону, практично в заповіднику Медобори, майже попри різні траси, за 10-15 км від Тернополя ділянки чекають на своїх інших власників, які, хоча і не проливали кров за неньку, зате, як колись писали, вміють чудово люструвати в свою кишеню.

Ось такі жахіття творяться в Головному управлінні Держкомзему в Тернопільській області. Де Самооборона Майдану, Правий сектор? Про міліцію промовчимо, адже «чіпати» підшефного Василя Деревляного категоричного заборонено.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: корупція,Тернопіль,Мартинюк,Держкомзем
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.