Смерть білоруського активіста Шишова: факти свідчать про самогубство?

10 серпня 2021, 09:36
Власник сторінки
0
32325
Смерть білоруського активіста Шишова: факти свідчать про самогубство?

Нещодавно Україну сколихнула новина про смерть білоруського опозиційного активіста, співзасновника ГО «Білоруський дім в Україні» Віталія Шишова, якого було знайдено повішеним в Київському парку

Напередодні події, 2 серпня Шишов вийшов на пробіжку і більше не повернувся, що стало причиною занепокоєння у середовищі його знайомих.

За даним фактом поліцією було відкрито провадження за статтею 115 КК України та висунуто ряд версій – від самогубства до навмисного вбивства. Як водиться вже в Україні,  смерть будь якого активіста  часто розглядається громадськістю в розрізі його діяльності, що інколи спонукає до виникнення ледь не конспірологічних версій. А враховуючи останні події з переслідуваннями опозиційних до режиму Лукашенка активістів, відразу ж породило версію про можливу причетність лідера Білорусі та підконтрольних йому спецслужб до смерті Шишова.

Проте, життя більшості активістів – це не лише фанатична боротьба проти конкуруючих політичних еліт чи  публічна демонстрація громадської позиції. Ні. Як і життя будь якого пересічного громадянина, життя активіста має і багато таємниць, що не виходять на публічний огляд. Тому розглядати смерть білоруса виключно через його громадську діяльність та зводити версії виключно до політичних мотивів було б досить примітивно, хоча би до завершення слідства.

Активіста Шишова тісно пов’язували з іншими відомими білорусами, які перебувають в Україні, зокрема Родіоном Батуліним (співзасновник ГО «Білоруський дім в Україні»), який вже встиг . Фінансується організація на закордоні кошти, які надходять у вигляді добровільних пожертв.

Але як інколи водиться в подібних організаціях –  прибутки часто не обходять повз кишені керівників. В окремих, дотичних до діяльності «БДУ» колах давно ходили чутки про привласнення керівниками організації коштів. Шишов же як один із лідерів організації навряд чи стояв осторонь, враховуючи, що іншого заробітку в Україні він не мав. Тому, якщо відкинути конспірологічні версії смерті Шишова, версія про самогубство на фінансовому підгрунті може виглядати цілком вірогідною.

Наразі, поліція розглядає декілька версій смерті Шишова. Зі слів очільника Національної поліції Ігоря Клименка, перевіряються дві основні версіїї – самогубство та вбивство, замасковане під самогубство.

Проте, на даний час, факти свідчать, що версія з самогубством є більш достовірною, адже обставини, які б могли наводити на беззаперечні докази навмисного вбивства поки що у слідства відсутні і скоріше продиктовані суспільним резонансом та громадсько-політичною діяльністю Шишова.

За отриманою інсайдерською інформації від правоохоронних органів, під час огляду поліцією помешкання та місця смерті – явних ознак боротьби чи  насильницької смерті у покійного не виявлено, лише невелике ушкодження, що скоріше схоже на таке, яке можна отримати в побуті.

Отримані редакцією документи лише можуть додатково вказувати, що версія про самогубство має право на розгляд як основна.  

Також цікавим фактом є те, що в помешканні Шишова було знайдено чек про купівлю мотузки, а також шматок такої ж мотузки закрученої з петлею на кінці. Тобто, дані обставини свідчать, що Шишов міг, з невідомих поки для слідства причин, давно готувати самогубство. Тому, на даний час, варто утриматись від однозначних висловлювань про смерть Шишова як жертви політичних переслідувань. Остаточне слово буде за результатами слідства.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
ТЕГИ: Украина,Беларусь,криминал,активист
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.