Мітинги як форма популізму або хто стоїть за "земельними протестами"

16 января 2020, 12:19
Владелец страницы
Доктор наук, профессор разума.
0
13

Урядовий квартал в Києві знову лихоманить. Старі політики почали виводити своїх прихильників для проведення акцій протестів.

Організатори не цураються популістичних гасел та відкритої роздачі коштів за участь у масових заходах.

Так, ще однією темою для проведення акцій для колишніх політичний еліт є об’єднати громадян в боротьбі проти ринку землі та проти зняття мораторію на продаж землі в Україні, в чому немає сенсу оскільки він уже де-факто був підтриманий виборцями президента Володимира Зеленського та його попередника Петра Порошенка, а скоріш за все, дана ситуація закінчиться новим проплаченими  кілька сотнями мітингувальників під будівлею парламенту, під час яких висловлять свою незгоду з нормами законопроєкту, який скасовує мораторій на продаж сільгоспземель, які помилково вважають, що документ дозволить продавати українські чорноземи іноземцям та утримувати в одних руках понад 200 тисяч гектарів землі.

Будь-яка реформа ґрунтується на зміні існуючого порядку речей. Однак зміни зазвичай подобаються не всім. Особливо їм противляться ті, кому як то кажуть «і так добре живеться».

Не виключенням стала й земельна реформа, яку серед інших ініціатив взялася реалізовувати нинішня влада. Основними противниками такого варіанту є дрібні фермери та середні с/г підприємства, які бояться або не хочуть конкуренції.

До них також долучилися деякі політичні партії, адже тема продажу землі завжди була невичерпним джерелом популістичних гасел, маніпуляцій та спекуляцій. 

Насправді ж ринок сільгоспземель існує вже давно і уряд просто запропонував його легалізувати та надати всім рівні права та можливості придбати земельні ділянки, а власникам земельних ділянок за бажання продати їх за справді ринковою ціною. Давайте розберемося, як же виглядає ринок зараз і хто купує та продає землю.

За останні роки близько 4% с/г земель було продано по різним схемам і такий тіньовий ринок продовжує функціонувати – в мережі можна знайти сотні оголошень за запитом «продам земельний пай». Основними покупцями землі за такими схемами є поточні орендарі паїв — сільськогосподарські виробники.

При цьому найбільш активними є саме відносно невеликі фермерські господарства та с/г підприємства, сільгоспвиробники, які звикли працювати в тіні та активно використовують подібні схеми викупу, вигідно залишати все як є, не виводити ринок в відкритий формат або максимально обмежити коло потенційних покупців, щоб і надалі викуповувати землю за заниженими цінами і мати сильну позицію в переговорах з пайовиками.

Тому й висловлюють вони своє невдоволення запропонованою реформою, влаштовують протести на автошляхах та мітинги під стінами парламенту, скандуючи з трибун «Не можна продавати землю-матір», при цьому активно скуповуючи земельні паї на тіньовому ринку.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.