Бізнес по-активістськи

10 декабря 2019, 09:40
Владелец страницы
политконсультант
0
221

Сучасні «ідейні борці за грошові знаки» вже не «чтуть Кримінальний кодекс»

«Професійні побратими» - це поняття увійшло в український політичний словник невдовзі після Революції Гідности. Досить швидко метиковані пройдисвіти – такі собі сучасні «Остапи Бендери» зрозуміли, що суспільний запит на громадський активізм, взаємодопомогу, волонтерство й побратимство дає не лише «владу публічності» та пов’язані з нею «плюси до карми», а й приносить непогані заробітки.

На жаль, цей новітній квазі-креативний клас «вічних революціонерів», поряд із традиційними засобами суспільного розголосу, не гребує сьогодні й інструментами «епохи 90-х» – збройним екстремізмом, бандидизмом, рекетом… Тож із рушійних сил громадської самоорганізації подібні організовані групи вже стають серйозною загрозою безпеці наших міст, районів, дворів та кварталів.

Нова історія, що спонукала замислитися про це, повязана з конфліктом навколо будівництва у Протасовому Ярі. З «фасаду» усе традиційно: громада протестує проти чергової забудови у столиці. На перший погляд, навіть викликає певну солідарність.

Та це лише на перше, поверхневе враження.  Якщо, по-перше, не знати, що насправді забудова саме там цілком доречна – насамперед для зміцнення ландшафту і уникнення сповзання грунду на суміжну житлову забудову та Інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова. Та по-друге, якщо хтось не знає про кримінальний «шлейф» цієї історії, адже під виглядом «захисту інтересів громади» там ідеться про банальне вимагання кругленької валютної суми «данини» або «відкупного» в забудовника.

Парадокс «публічності по-українськи»: усі відео, де рекетири-«активісти» трощать будівельну техніку, палять фаєри та розкидають гранати, а потім – пропонують забудовнику припинити все це за якісь там «символічні» 300 тисяч $ – є у відкритому доступі. 

Однак досі велика частина столичної громадськості та київського істеблішменту «купується» на легенду про нібито «протидію сумнівній забудові». «Купився» навіть новий радник київського голови Максим Бахматов, необачно заявивши про свою підтримку цих рекето-«активістів» та викликавши на себе обурення соцмереж.

У дійсності ж, скидається на те, що таких рекет-«активістів» у столиці «кришує» певна організована група-при-владі. Її «фасад» – це члени комісії Київради з проблемних будівництв, відомі столичні діячі  Сергій Мельниченко, Петро Михайленко, активіст Ромаг Ратушний та голова комісії Володимир Бондаренко. Усім цим панам достеменно відомо про злочинне вимагання «данини» у забудовника і про те, що відповідна забудова має досить сильні та прозорі правові позиції й усі належні документи щодо її суспільної корисності.

Бо в дійсності:

- у забудовника є вся дозвільна документація та домовленості з сусідніми об’єктами (Інститутом  Амосова, гірськолижною базою, місцевими мешканцями) про благоустрій мікрорайону,

- зобов'язання на 15 млн гривень за вирубку невеликої кількості (180) дерев, а цієї суми вистачить на посадку в місті 7000 дерев,

- архітектурний проєкт зі зміцнення схилу Протасового Яру, який сповзає, спеціальними спорудами на кілька десятків мільйонів гривень – і до речі, у міста на це грошей нема і не заплановано.

Лише рік тому Київ видав усі дозвільні та розпорядчі документи на це будівництво, а сьогодні введений в оману радник В.Кличка Максим Бахматов ініціює розрив договору на користь «активістів»-рекетирів.

Чому ситуації дозволяють рухатись далі у бік бандитизму? І до яких наслідків для безпеки життя у столиці може спричинити потурання Київради агресивним кримінальним діям оргагізованих спецугруповань?

Граната в руках – це не «громадський активізм». Це – недобрий знак і серйозна загроза для міської влади та столиці в цілому.  

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.