Пожежа на Саксаганського, 121: коли ж переможемо халатність та відкати?

15 сентября 2015, 16:56
заступник голови Ради ГО "Бюро правди"
10
215

пожежі в Києві продовжуються

2015 рік стає для Києва та області чи не рекордним на кількість резонансних пожеж. Це і пожежа на нафтобазі під Васильковом, і пожежа складських приміщень на кіностудії ім. Довженка, і пожежа лісів та торфовищ навколо Києва, і пожежа вареничної "Катюша".... Загалом цей ряд є значним. Доповнити його 14 вересня 2015 року могла і пожежа, що розпочалась в підвалі багатоповерхового будинку за адресою: вул. Саксаганського, 121. Могла б, як би не сміливі мешканці цього будинку, які взяли активну участь у пожежогасінні.

Проте ця пожежа все-таки дала змогу виявити основні причини подібних пожеж не тільки в Києві, а й по всій Україні.  А це:

1) Насмішливе ставлення наших "надзвичайноситуаційних верхів" до виконання своїх обов’язків або бажання працювати лише за додаткову вигоду;

2) Недотримання особами, які здійснюють управління будинками, правил пожежної безпеки.

Щодо першої причини. Мешканці даного будинку мені підтвердили, що 18.08.2015 року вони звертались до Шевченківського районного управління ГУ ДСНС України у м. Києві з проханням провести негайно перевірку стану пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 121. Така перевірка уже не проводилась в будинку понад три роки. Автор на власні очі бачив, що в даному будинку закриті пожежні виходи на замок.


Проте, зі  слів мешканців, над ними в Шевченківському районному управлінні лише посміялись. Через місяць ми бачимо результати:

Добре лише, що пожежу вдалось локалізувати на рівні підвалу, а не десь на 5 чи 6 поверху...До речі, цей будинок 24-поверховий і в ньому понад 200 квартир, сотні мешканців і працівників офісних приміщень.

Щодо другої причини. Чи могла б статись пожежа, якби голова Правління ОСББ "Саксаганського, 121" Якоб Хартмут дотримувався правил пожежної безпеки в будинку, постійно проводив перевірки, не влаштовував кухню для своїх робітників без дотримання правил безпеки в будинку? Мабуть би не сталась. Враховуючи і те, що власники нерухомості в цьому будинку щорічно платять декілька десятків тисяч гривень на забезпечення пожежної безпеки.

Наступне фото є явним доказом порушення пожежної безпеки керівництвом ОСББ- пожежний вихід завалений різним "хламом":

Резюмувавши хочеться запитати тих, хто тримає владу як на рівні держави, так і на рівні району та окремого будинку: коли ж врешті-решт ви займетесь профілактикою пожеж? Чи є у вас совість витрачати не за призначенням кошти, які йдуть на охорону життя і здоров’я громадян?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.