САКСАГАНСЬКОГО, 121: ОСББ проти власників

17 июля 2015, 17:59
заступник голови Ради ГО "Бюро правди"
8
562

боротьба за справедливість та правду в сфері ЖКХ триває

В наші дні, виявляється,  дуже легко стати наймитами. Така гірка доля спіткала мешканців багатоповерхівки на вулиці Саксаганського, 121, в самому серці Києва. Тепер власники квартир вимушені щомісяця перераховувати, невідомо ким створеному ОСББ, немалі кошти за обслуговування будинку та прибудинкової території. 6,73 грн за м. кв. площі – це навіть за мірками центра Києва надвисокий тариф! Про саме ж ОСББ відомо небагато – його очолює  громадянин Німеччини, проте європейських стандартів чомусь не застосовує.

ОСББ «Саксаганського 121» створено в 2006 році невідомими власниками квартир, коли ще частина власників житла навіть не оформила право власності на нерухомість. З того часу ніхто не проводив жодних зборів власників/членів ОСББ.

Якоб Хартмут став «головою правління ОСББ» в 2010 році, тоді за це проголосували двоє інших «членів правління». Все «правління» було обране невідомо ким, тому що власники квартир/ члени ОСББ не були повідомленні про загальні збори.

Сумлінно сплачуючи рахунки, люди позбавлені можливості контролювати витрачання коштів. Самопризначений «голова правління» не надав жодного фінансового звіту, який би відображав господарську діяльність ОСББ у 2010-2015 рр. Майно, що перебуває у спільній сумісній власності, передане в користування без відповідного погодження зі співвласниками. Тарифи, затверджені так званим «правлінням ОСББ», є чи не найвищими в Шевченківському районі. При цьому власники квартир  нарікають  на  стан надання послуг по утриманню будинку.

Варто зазначити ще й те, що Якоб Хартмут відмовлявся за час свого «головування в правлінні» приймати власників житла в члени ОСББ, ігноруючи поданні заяви про вступ.

Законодавець в даному випадку цілком на боці співвласників. Прийнятий в травні 2015 року Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» з 01 липня 2015 року надає право власникам квартир та нежитлових приміщень безпосередньо брати участь в управлінні будинком. Врешті термін, яким так маніпулював Хартмут, «члени ОСББ» замінено на «співвласники». Тепер управління має здійснюватися зборами співвласників, на якому рішення приймаються шляхом голосування. До речі, кожен співвласник у голосуванні має кількість голосів, яка пропорційна загальній площі квартири чи нежитлового приміщення співвласника по відношенню до загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Саме зборам співвласників належить виключне право приймати рішення з усіх питань управління багатоквартирним будинком. Тому досить сумнівними виглядають намагання «голови правління ОСББ» прийняти рішення без погодження зі співвласниками. Юридично, правління  є виконавчим органом об’єднання, тому повністю підзвітне загальним зборам. Правління має право розпоряджатися коштами об’єднання виключно в межах затвердженого кошторису. Контроль за фінансово-господарської діяльністю правління може бути покладений на ревізійну комісію, до складу якої мають входити ті ж співвласники, або на залученого незалежного аудитора. А Ревізійної комісії, між тим, теж не утворено….

Частиною 2 статті 14 Закону України «Про ОСББ» визначається обов’язок  об’єднання на вимогу співвласника надати для ознайомлення всі фінансові звіти. Об’єднання має звітувати загальним зборам про виконання кошторису щонайменше один раз на рік, під час проведення обов’язкових щорічних загальних зборів. Ініціативною групою співвласників було прийнято рішення про проведення аудиту господарської діяльності, від «голови правління ОСББ» вимагається надання фінансових документів. Бачимо, що закон забезпечує прозорість у діяльності ОСББ, контролювати ж виконання закону мають самі співвласники.  

Окремо прописані і умови передачі в оренду спільного майна співвласників. Так відповідно до статті 26 Закону «Про ОСББ» питання оренди вирішуються загальними зборами об’єднання, але аж ніяк не головою правління одноосібно.

      Як бачимо, відносини утримання та управління багатоквартирним будинком врегульовані досить суттєво. Законом детально визначені права співвласників та механізми їх захисту. Жити за цивілізованими стандартами стає легше, проте потрібно бажання і Ваша ініціатива. 


                                                                       ГО «БЮРО ПРАВДИ», (044) 235-90-37

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
ТЕГИ: Саксаганского,ОСББ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.