Чому чиновники та посадовці приховують свої доходи?

29 мая 2014, 15:46
0
94

Фактично всі посадовоці органів державної влади та місцевого самоврядування, всупереч Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не пулікують декларації про доходи...

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб’єкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік:

Президента України;

Голови Верховної Ради України;

народних депутатів України;

Прем’єр-міністра України;

членів Кабінету Міністрів України;

Голови та суддів Конституційного Суду України;

Голови та суддів Верховного Суду України;

голів та суддів вищих спеціалізованих судів України;

Генерального прокурора України та його заступників;

Голови Національного банку України;

Голови Рахункової палати;

Голови та членів Вищої ради юстиції;

членів Центральної виборчої комісії;

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

Голови та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

перших заступників та заступників міністрів;

заступників міністрів;

керівників апаратів, керівників інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим та їх заступників;

- членів колегіальних державних органів (комісій, рад),

сільського, селищного, міського голови;

голови районної у місті (у разі її утворення), районної, обласної ради та їх заступників;

керівників виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад та їх заступників,  секретаря сільської, селищної, міської ради

підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання на офіційному веб-сайті відповідного державного органу чи органу місцевого самоврядування на строк не менше одного року.

У разі відсутності офіційного веб-сайту такі відомості оприлюднюються шляхом опублікування в офіційних друкованих виданнях відповідних державних органів та органів місцевого самоврядування протягом 30 днів з дня подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Оприлюдненню підлягають усі відомості, зазначені в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, крім відомостей, що віднесені цим Законом до інформації з обмеженим доступом.

«Теоретично» існує навіть адміністративна відповідальність за неоприлюднення декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру… від 340 до 850 гривень!!!

Відповідно до ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення неоприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади запобігання і протидії корупції», - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дійсно суттєве покарання, враховуючи повальну корупцію в органах прокуратури, що відповідає за контроль по дотриманню вимог стосовно оприлюднення декларацій. На практиці притягнути особу до відповідальності фактично НЕМОЖЛИВО!

Ті, хто повинен контролювати виконання вимог Закону, перші його і порушують. Посадовці не сильно поспішають публікувати декларації про майно. Наприклад, керівництво Генеральної прокуратури України взагалі не публікуює такої інформації на своєму сайті як і керівництво МВС. Інші не відстають…

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.