Заступник з рекету

22 вересня 2023, 18:45
Власник сторінки
0
32
Заступник з рекету

Полковник Павло Іванович Карабута працює заступником начальника Головного управління Національної поліції у Запорізькій області з 2019 року.

 Офіційно на його посаді значиться визначення «заступник з публічної безпеки та порядку». Насправді ж «публічна безпека» є кришування місцевих продуктових магазинів і кафе. Через начальників районних відділів поліції та їхніх заступників Павло Карабута регулярно збирає з підконтрольних йому точок так звані подати. Є відео, на якому мешканець селища Кирилівка зізнається у самоврядності з боку поліцейських. За словами місцевих жителів і сезонних працівників, що приїжджають, поліцейські обклали даниною всіх - від торговців шаурмою і рознощиків креветки до рибалок і таксистів. Ця схема, мабуть, була відпрацьована ще задовго до появи Карабути у Запоріжжі. Всім відомо, що своїм заступником його призначив Микола Лушпієнко, який буквально перевіз разом із собою на нове місце своїх співробітників, включаючи заступників Олега Григорова, Руслана Невожая та Павла Карабуту.

Лушпієнко був замішаний у кількох політичних скандалах. Цікаво також, що на момент призначення начальником поліції Запоріжжя у нього було задокументовано 53 тисячі доларів і 217 тисяч гривень готівкою, автомобіль Infiniti QX56 з власним місцем для паркування в Києві, але офіційно не було житла. А ось у його заступника Карабути – квартира у Сумах загальною площею 92,57 кв. м. та вартістю 375 тисяч гривень та земельна ділянка вартістю понад 300 тисяч гривень. У 2022 р. за не до кінця з'ясованих обставин Лушпієнко було звільнено з посади, і тепер її займає Артем Кісько. Павло Карабута при цьому продовжує чудово почуватися. За інформацією, що надходить від громадських працівників, головний патрульний Мелітополя Микола Гордієнко особисто передав при одній із зустрічей 1 мільйон 600 тисяч гривень у руки Карабуті. Затьмарюють його існування хіба що такі епізоди, як спалення двох машин одного з його співробітників, після того, як перевертні в погонах не поділили гроші від рекету. Ним виявився Сергій Олегович Пирогов – начальник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління Головного управління ДФС України у Запорізькій області. Відносини між Карабутою та іншим заступником начальника поліції Русланом Невожаєм виявилися настільки напруженими, що посередником у їхніх справах виявився податківець Пирогов. Не отримавши гроші, Невожай вважав, що Пирогов і Карабута могли його «кинути» і вирішив помститися.

Ще один кумедний епізод, який додає штрихів до портрета заступника з безпеки та порядку, стався у 2015 році. Тоді невдалий поліцейський подав судовий позов, у відповідачах якого значилися Конотопський мер Артем Семеніхін і... засновник Фейсбуку Марк Цукерберг. Приводом послужив якийсь образливий пост, викладений Семеніхіним в соцмережі і ганьбить честь і гідність Павла Карабути. Вперше суд залишив заяву без руху, оскільки Карабута сплатив лише суму за одну позовну вимогу, хоча вписав дві. Також суд вважав заяву недостатньо обґрунтованою, і попросив уточнити інформацію про відповідачів. А саме, попросив заявника вказати точну адресу проживання Цукерберга та перекласти ірландською мовою позов з доповненнями. Але вимоги суду Карабута не виконав, тому й удруге заяву було відхилено. Сам пост знайти в мережі не вдалося, але за одним із посилань є забавне відео з нашим героєм, про походження якого залишається тільки гадати.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.