Скільки насправді коштує проект «Глибоководний випуск»

07 квітня 2023, 10:23
Власник сторінки
0
78
Скільки насправді коштує проект «Глибоководний випуск»

Вже рік «Глибоководний випуск» рятує екологію Одеси, незважаючи на те, що 10 років кажуть, що його «немає на дні Чорного моря», «багато вкрали», «занадто дорогою».

Тільки от спокійніше стало місцевим жителям, які мешкають у районі Хаджибейського лиману та греблі. За рік вода не піднялася до критичної позначки, та й вода чистіша стала. Судові позови не давали одеситам зрозуміти, наскільки дійсно цей проект дорогий і потрібен місту.

Десять років триває кримінальна справа щодо будівництва «Глибоководного випуску», через яку передбачалося скидання стічних (каналізаційних) вод міста Одеси після очищення в Чорне море на відстань 4 кілометри від берега. Підрядну організацію, що реалізовувала проект, звинувачують у розкраданнях при будівництві об'єкта, з введенням якого передбачалося припинення скидання стоків у Хаджибейський лиман, і, як наслідок, мінімізація ризиків прориву однойменної дамби. Прорив дамби може призвести до підтоплення навколишніх територій та спричинити техногенну катастрофу. Під водою можуть опинитися сотні тисяч мешканців мільйонного міста.

Сьогодні всі звинувачення під час розгляду в суді розсипаються. У суді зруйновано міф про те, що збудований випуск не працює. Доведено, що проект – робітник. Навіть після стількох років простою.

Про те, що може коштувати проект насправді, можна судити з презентації компанії-виробника поліетиленової труби «PIPELIFE», яка використовувалася при будівництві випуску.

З презентації видно, що у реалізацію аналогічних за параметрами проектів виділялися значні кошти. Корея витратила 1,1 млрд. доларів США на «трубу» завдовжки 4500 метрів. Великобританія виділила 100 млн фунтів стерлінгів на проект із кілометровою трубою. Іспанія – 110 млн. євро на проект із трубою довжиною 1850 метрів. Вартість ж проекту «Глибоководний випуск» із поліетиленової труби діаметром 2 000 мм і довжиною понад 4 000 метрів склала еквівалентно 72,9 млн. доларів США або 56,5 млн. Євро або 47,3 млн. фунтів стерлінгів.

Різницю вартості аналогічних проектів очевидна. Залишається констатувати, що вартість проекту - адекватна, трубопровід - у наявності, проект - працює, а звинувачення, що раніше звучали, - сфабриковані.

Кому це було вигідно? Можливо представникам кримінальних структур, які протягом 10 років намагаються заволодіти активами компанії. Як випливає з аналізу текстів судових рішень, підрядній компанії «Ремерцентр» замовник залишився винен за рішенням Верховного суду понад 250 млн. гривень.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Одесса,инфраструктура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.