ФПУ продолжает объединительные процессы

9 декабря 2022, 19:05
Владелец страницы
Политолог
0
1785

И это здорово!

Я честно признаться не помню такой открытости и публичности со стороны Федерации Профсоюзов Украины, как вот в ближайшее время, а самое главное, что это наблюдалось и до того как начались атаки на имущество профсоюзов и до обысков у руководства ФПУ.

Не так давно зам. главы ФПУ, Владимир Саенко публиковал на своей странице в социальных сетях мероприятие организованное вместе с Институтом гражданского общества имени Голды Меер. Немного процитирую.

«Непереможні, коли об’єднуємося!»

«Форум добрих справ під такою назвою організував Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр. У день Волонтера вони разом зібрали представників благодійних фондів, громадських організацій, освітяни, підприємців, лідерів думок. Людей, яких ми називаємо волонтери і без яких, особливо у перші місяці повномасштабної війни, багато українців просто б фізично не вижили.

Волонтерство – це не просто рух, це покликання і рушійна сила української історії.

Так-так, я зовсім не перебільшую. У найтемніші часи, коли ставав безпорадним уряд, а депутати розбігалися по закордонах, прості українці організовувалися, віднаходили сили та ресурси і піднімали нашу державу.

Звісно, не залишилися осторонь і профспілки. З перших днів повномасштабного вторгнення наші санаторії, профілакторії та здравниці відкрили двері для біженців. Прийняли на реабілітацію поранених бійців. З 24 лютого ми надали мільйон сто тисяч ліжко/місць для вимушених переселенців. І зараз у профспілкові заклади подекуди заповнені ними на 90%», - пишет Саенко.

Это было ко дню волонтёра!

А вот ещё сегодняшнее из соц. сетей и личного блога.

«Говорили вчора на Президії профспілки шахтарів самі гірники та профільний міністр Герман Галущенко.

Зараз російський агресор нещадно руйнує нашу енергетичну інфраструктуру. І щоб її відновити, забезпечити країну електроенергією та теплом потрібно багато власного вугілля. За словами міністра, зараз ми не маємо змоги закупляти його за кордоном, як і не можемо різко перейти на зелену енергетику. Тож вся надія на невтомну працю наших гірників.

Бажання ліквідувати фонд соцстрахування суперечить заявам влади про європейський вибір. Адже в Україні систему соціального страхування було створено саме за європейським, німецьким зразком. Де управління самоврядними страховими фондами велось за принципом трипартизму: держава – роботодавці – профспілки. Це дуже ефективна модель, яка балансує інтереси всіх сторін і не дає змогу узурпувати управлінську владу.

Щоб уникнути зупинок в системі виплат соціального страхування, захистити права застрахованих працівників, зменшити соціальну напругу в суспільстві, необхідно відтермінувати щонайменше на один рік (або не  раніше спливу воєнного стану) дату набрання чинності Закону №2620», - Саенко.

Я рекомендую прочитать статью Владимира Саенко, так как всё там подчёркнуто правильно и вызовы затронуты тоже верно! Мне очень приятно наблюдать за грамотной публичной позицией профсоюзов, потому что именно это и есть Западный подход! Не на словах, а на деле!

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.