Зеленський хоче вирішити питання Донбасу шляхом ескалації напруженості

14 мая 2021, 09:06
Владелец страницы
журналіст
0
23
Зеленський хоче вирішити питання Донбасу шляхом ескалації напруженості

Володимир Зеленський заявив, що Київ очікує сигналу від країн НАТО в питанні військової допомоги і з приводу отримання Плану дій щодо членства в НАТО

Володимир Зеленський, висуваючи свою кандидатуру на пост президента України в 2019 році, обіцяв своїм виборцям зупинити бойові дії на Донбасі і врегулювати конфлікт за столом переговорів. В результаті активної роботи його команди в Тристоронній контактній групі були укладені домовленості про перемир'я і обмін полоненими. Однак у 2020 році Зеленський поступово переймав риторику свого попередника – Петра Порошенка, а в квітні ініціював ескалацію напруженості навколо Донбасу, з явним наміром підштовхнути США і ЄС до рішучих кроків. Але виявилося, ніхто не збирається через Україну вступати у військово-політичне протистояння з Росією.
Колишній Головком НАТО в Європі Дж.Ставрідіс у статті для Bloomberg однозначно висловився про допомогу Києву у разі прямого зіткнення між арміями України і Росії: Кремль очікує всесвітнє засудження і жорсткі санкції, але воювати з ним НАТО не буде. Це станеться, тому що Київ не підпадає під гарантію НАТО "напад на одного – напад на всіх". Однак Зеленський хоче змінити ситуацію на свою користь і форсувати інтеграцію своєї країни в структури Альянсу.
11 травня в ході Всеукраїнського форуму " Україна 30. Безпека країни " Володимир Зеленський заявив, що Київ очікує сигналу від країн НАТО в питанні військової допомоги і з приводу отримання Плану дій щодо членства в НАТО. У той же час, президент України не очікує нападу Росії, тому що це спровокує світову війну, прозоро натякаючи на допомогу союзників. Природно Зеленський не чекає нападу Росії, адже саме він ініціював останній етап ескалації кризи.
Ймовірно, в його адміністрації невірно інтерпретували слова, які президент США Джозеф Байден сказав на адресу Володимира Путіна. Збройні Сили України першими зробили агресивні кроки, розміщуючи свою техніку в заборонених районах на тлі публічних заяв українських політиків, які різко критикували Мінський процес і погрожували виходом з нього. Російська відповідь була демонстративною, тим більше Москва, не маючи всієї повноти інформації про мотиви Києва, інтерпретувала цю ситуацію як провокацію або навіть як спробу силового реваншу. Росія посилила угруповання на українських кордонах, публічно і непублічно посилаючи всі можливі сигнали на адресу Києва, щоб той не думав спробувати змінити статус-кво силовим шляхом.
Ситуація загострилася і президенту США Дж.Байдену довелося втрутитися: він провів телефонні переговори з Зеленським і Путіним, після яких російські війська вирушили в пункти постійної дислокації, чого не скажеш про підрозділи Збройних сил України.
Доводиться констатувати, Володимир Зеленський не має наміру відмовлятися від своїх планів щодо ескалації напруженості на південному сході країни. У довгостроковій перспективі це тупикова лінія, яка перешкоджає глибокому врегулюванню ситуації в Донбасі і штовхає Росію до вирішення питання безпеки в регіоні в обхід Києва, а не у співпраці з ним.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.