Забезпечити прогрес в оборонці. Місія можлива, але...

30 апреля 2021, 09:17
Владелец страницы
політичний експет
0
16
Забезпечити прогрес в оборонці. Місія можлива, але...
Фото з порталу armyinform.com.ua

Україна прагне до встановлення миру на Донбасі, але водночас дбає про зміцнення сектору безпеки та оборони.

Про це сказав Президент України Володимир Зеленський у виступі під час церемонії складання урочистої клятви ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна, 14 жовтня 2020 року. За його словами: «Сьогодні ми робимо все можливе, щоб припинити війну та не втрачати своїх героїв. Робимо все можливе, щоб в Україні настав бажаний мир». Водночас він зауважив, що настання в Україні миру не означає, що держава перестане дбати про обороноздатність свого війська.

Важко сказати, чи добре пам’ятає Володимир Зеленський, нинішня влада загалом вищезгадані рядки коли в березні 2021го було арештовано майно акціонерного товариства «Мотор-Січ», а влада анонсувала широкомасштабну реформу «УКРОБОРОНПРОМ» в частині потенційного створення двох холдингів – оборонного и аерокосмічного. На мою думку, якісна реформа в державі можлива, якщо ти не лише сприяєш де бюрократизації процесів, унеможливлення корупційних схем, але й коли держава враховує потенціал і результати роботи стейкхолдерів галузі.

Якщо ми говоримо про сектор обороноздатності України, зокрема розбудову аерокосмічної галузі то не помічати, не зважати внесок у зміцнення української оборони такого державного підприємства як «Івченко-Прогрес» з боку влади це м’яко кажучи дивно.  Водночас, ще більше дивуєшся як влада з одного боку, б’є себе в груди і гарантує іноземним інвесторам  безпечні умови роботи, а в березні 2021го допускає арешт майна акціонерного товариства «Мотор-Січ», 75 % акціями якого володіють китайські інвестори але водночас устами очільника СБУ, пана Баканова озвучує, що «держава захистить підприємство і воно буде працювати не дивлячись на арешт майна».

Будь-який українець який загуглить ДП «Івченко-Прогрес», прочитає, не лише, що авіадвигуни, розроблені данім держпідприємством , застосовують на 66 типах літальних апаратів і їх модифікаціях у більш ніж 100 країнах світу. Але й те, що навіть нові продукти «Івченко-Прогрес»,  зміцнюють українську оборону, саме продукти ІП здатні забезпечити  Україні паритет у співпраці з Туреччиною, Китаєм, арабськими країнами.

Якщо ми говоримо про забезпечення прогресу в оборонці то безперечно це є місією можливою, навіть для нинішньої влади. Останній варто зважати, що у таких лідерів сектору обороноздатності як «Івченко-Прогрес», «Мотор-Січ» є значна міжнародна вага, що по суті посилює позиції України у технологічній дипломатії, а не лише є інструментами у боротьбі за нові ринки.

Якщо влада дійсно прагматично підійде до реформи оборонної галузі то її першочерговим завданням є  ліквідація «мертвих», та підтримка успішно діючих  з економічної точки зору, держпідприємств, що приносять додану користь оборонній галузі, економіці Україні, престижу останньої.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.