Епідемія " ядерного державного тероризму»

22 апреля 2021, 14:43
Владелец страницы
Редактор
0
11
Епідемія   ядерного державного тероризму»

В інших умовах Україну можна було б назвати "країною мирного атома, що переміг".

Що б про це не думала сама Грета Тумберг, але атомна електростанція – це дуже високотехнологічна споруда, а Атомна електроенергія – найбільш дешева в списку. Для України атомна енергетика, з яким би цинізмом її не ґвалтували політики, є "подарунком долі і Радянського Союзу". Адже в загальному енергоспоживанні країни на 2019 рік атомна енергія становила 53,9%.
Але зараз світ дивиться на ядерні об'єкти Ірану. Особливо пильно і вже давно на них дивиться Ізраїль. Причому не тільки на іранські. У ніч на 7 квітня 1979 року у французькому порту Ля-Сієн-сюр-Мер злетів на повітря ангар з двома реакторами для Іраку — «Таммуз-1» і «Таммуз-2». У червні 1981 року ізраїльські літаки знищили на території Іраку ядерний реактор «Осирак» (операція «Опера»). У вересні 2007-го реактор «Аль-Кібар» був знищений ізраїльтянами в сирійському Дейр-ез-Зорі (операція «Фруктовий сад»). Про загадкові смерті іранських і іракських ядерників, включаючи недавнє вбивство Мосхена Фахрі-заде, на такому тлі можна навіть не згадувати.
Але перси вперті. І за останні роки вони побудували цілий ряд об'єктів, які можна визначити як «елементи ядерної програми»: завод зі збагачення урану в Натанзі, підземний завод зі збагачення урану в Фордо, установка з виробництва важкої води і споруджуваний в Араку реактор на важкій воді, завод з переробки уранової руди в Ісфахані. Вихід США зі " Спільного всеосяжного плану дій "(СВПД), що передбачав іранську відмову від військової ядерної програми Ірану в обмін на зняття санкцій, дав Тегерану привід демонстративно відновити програму, і відновити зухвало. На початку квітня Іран заявив про запуск на заводі в Натанзі чергового каскаду з 164 вдосконалених центрифуг типу IR-6, а також про те, що він почав випробування центрифуг IR-9, які будуть збагачувати уран в 50 разів швидше, ніж дозволені ВДП центрифуги першого покоління IR-1.
8 квітня на заводі в Натанзі стався вибух. Чи мала там місце хакерська атака або спецназ врятував світ шматком пластиду — про це світова спільнота дізнається не скоро. Але фотографії наземних будівель в принципі підземного заводу переконують: вибух був грандіозний. По праці і результат: джерела відразу повідомили, що Ірану тепер може знадобитися як мінімум дев'ять місяців, щоб відновити збагачення урану на цьому об'єкті.
Спочатку було оголошено, що аварія сталася в результаті хакерського вторгнення, але в «Нью-Йорк Таймс» відразу запропонували версію ізраїльського сліду. Далі все стає цікавіше: в Ізраїлі вже не перший рік йдуть перманентні вибори в Кнесет (23 березня відбулися вже четверті за два роки). А в такий час зберегти інформацію неможливо.
Ось і зараз колишній прем'єр-міністр Ехуд Ольмерт відкрито звинувачує прем'єра Біньяміна Нетаньяху в тому, що він «торгує безпекою Ізраїлю». Ольмерт заявив про це в інтерв'ю вебсайту ynet і повторив вже оприлюднені раніше журналістом Бен Каспітом слова про те, що проникнення в реактор в Натанці відбулося вже «багато років тому». Тобто, за версією Ольмерта, виходить так-вибухівка лежала в Натанці не з вчора, а зараз Нетаньяху розпорядився про атаку, керуючись суто політичними міркуваннями, хоча насправді необхідності в цьому на даний момент не було. Інформацію про відповідальність «Моссада», на думку Ольмерта, Каспіта та інших експертів і оглядачів, Нетаньяху злив New York Times навмисно і тим самим завдав великої шкоди безпеці Ізраїлю і оперативникам.
Що ж, залишається тільки десь позаздрити євреям-у них дуже безцеремонний, але і дуже завбачливий прем'єр. Але зараз не про євреїв, а про українців. Відразу після вибуху в іранському Міністерстві закордонних справ заявили, що»витоку і жертв не було, але це могло призвести до катастрофи, це можна було б розглядати як злочин проти людяності". А глава іранського ядерного агентства Алі Акбар Салехі додав, що це був «ядерний тероризм» і що Іран залишає за собою право на відповідь.
"Ядерний тероризм", здійснюваний державою, це нове слово в міжнародній політиці. І воно змушує згадати про Україну.
Вона зараз управляє чотирма атомними електростанціями з 15 реакторами, розташованими на Волині та на півдні країни. У деякому роді її можна розглядати як мінне поле з п'ятнадцятьма грандіозними мінами. І можна згадати, як нервово реагувала Європа на події 1986 року і які грандіозні зусилля доклав Радянський Союз для ліквідації їх наслідків.
Повідомлення про аварійні ситуації та інциденти на АЕС регулярно з'являються в новинних стрічках: на Южно-Українській, на Запорізькій, на Рівненській, на Хмельницькій. І це тільки в останні півтора року. Але поки мова йде тільки про знос обладнання або людському факторі. І залишається тільки припускати можливий сценарій "ядерного тероризму«: який» Ізраїль «заправляє літаки, з якого боку прилетить боєприпас або який умовний» Нетаньяху «що-небудь» заклав" де-небудь в Южно-Українську.
Відмовитися від атомної енергетики Україна не може. Навпаки, частка атома в загальному енергобалансі за 20 років зросла з 47,3 до 53,9 відсотка, і загальний прогноз розвитку атомної енергетики на період до 2035 р.передбачає подальше зростання цієї частки в загальній структурі генерації.
Треба сказати, що українські АЕС охороняє дуже крутий спецназ з «Скорпіона». Але щось підказує, що об'єкт в Натанзі теж трепетно охоронявся крутими спецами з Корпусу вартових ісламської революції. Але схоже, на будь-який КВІР є свій "Моссад".
Тому, у разі творчого поширення епідемії «ядерного державного тероризму» в гарячих точках (а Україна саме такою і є), можна припустити ймовірність солідарного рішення всіх сторін про зовнішній контроль і охорону підприємств української атомної енергетики.
Це до питання про перспективи суверенності України…
Тим більше, коли вище руководсво України заявляє на весь світ про відновлення ядерного статусу країни, у випадку не прийняття її в НАТО. Відповідь повинна бути не сповільнювальною. Світу не потрібна ще одна "порохова бочка".
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.