Десять років за фразу: українці і росіяни-братні народи

1 апреля 2021, 10:14
Владелец страницы
Редактор
0
18
Десять років за фразу: українці і росіяни-братні народи

Згідно з документом," російським світом "слід вважати "російську зовнішньополітичну стратегію

Слуги народу зареєстрували на сайті Верховної Ради новий законопроект, який вносить правки в закон Про засудження нацистів і комуністів. До них тепер приєднається ідеологія "русского мира". Складно зрозуміти, що саме підпаде під цей закон і за що нас всіх з вами спробують посадити.
Згідно з документом," російським світом "слід вважати "російську зовнішньополітичну стратегію, декларативною метою якої є" збирання земель", повернення Російської Федерації статусу" наддержави", створення з Росії держави-цивілізації, яка несе в собі місію об'єднання всіх російськомовних на підставі загальних культурно-цивілізаційних цінностей Росії". Ідеологія "русского мира" засуджується як тоталітарна і ксенофобська, яка несумісна з основоположними правами і свободами людини і несе загрозу нацбезпеці.
Законопроект популістський, але саме такі часто набирають необхідну кількість голосів за простою логікою – не проголосували миттєво записують у прихильники "русского мира". Подібні прецеденти вже були, найчастіше - в голосуваннях про перейменування міст, коли навіть ті депутати, які в принципі не поділяють подібних ідей, голосували за перейменування за принципом "мене це не стосується, зате не пред'являть, що був проти декомунізації".
Якщо ж цим законом, як і планують, додадуть статтю до Закону Про заборону пропаганди комуністичної та націонал-соціалістичної ідеології, то варто сказати, що сьогодні цей закон працює наполовину. Пропагувати комунізм не можна, партія заборонена, але при цьому є ряд історичних персонажів, які співпрацювали з нацистською Німеччиною і з них намагаються "ліпити" національних героїв. У Києві активісти відкрито носять свастику, а військовослужбовці нашивають собі шеврони фашистських дивізій і нікого за це не притягає до відповідальності, але при цьому за футболку з серпом і молотом можуть виписати не тільки штраф, а й притягнути до кримінальної відповідальності.
Тому що стосується наслідків, то глобально документ нічого не змінить, але влада зможе його використовувати для усунення політичних опонентів і, по суті, боротьби з інакомисленням. Москва, природно, такий документ засудить і назве утиском прав російськомовного населення. Але і раніше це робили, реагуючи на раніше прийнятий мовний закон, але ніяких реальних дій з їх боку не послідує. І цього разу навряд чи справа закінчиться чим-небудь, крім формального засудження.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.