Що пов'язує Україну з Євросоюзом?

27 марта 2021, 09:52
Владелец страницы
журналіст
0
39
Що пов язує Україну з Євросоюзом?

Ще недавно Європарламент відзначав погіршення політичного клімату на Україні, відсутність прогресу в кримінальному провадженні серйозних порушень прав людини...

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в черговий раз заявив, що Євросоюз просто зобов'язаний якомога швидше прийняти його країну до своїх лав. При цьому він пообіцяв підтримати всі антиросійські санкції, немов без підтримки України ці самі санкції працювати не будуть.
Судячи з риторики прем'єр-міністра, антиросійські санкції, це не тільки єдине, що пов'язує Україну з Європою, а й прямий шлях до інтеграції в «європейську сім'ю». При цьому політик явно забув про існування "дорожньої карти" щодо вступу до Євросоюзу, а також про певні вимоги з боку Брюсселя, в яких про санкції та їх підтримку не йдеться ні слова.
Зате там є багато слів про боротьбу з корупцією, свободу слова, критерії і принципи демократії, повагу основних свобод і прав людини і меншин, про доведення економіки до загальноєвропейського рівня. Тобто мова йде про те, чим український уряд не займається, і займатися не планує.
Ще недавно Європарламент відзначав погіршення політичного клімату на Україні, відсутність прогресу в кримінальному провадженні серйозних порушень прав людини, скоєних українськими військовослужбовцями на Донбасі, і настійно закликав владу засудити і заборонити діяльність екстремістських і націоналістичних груп. Всі ці заклики і прохання були рішуче проігноровані. Ні на одну з них не послідувало адекватної відповіді або хоча б спроби щось змінити.
Київ у своїх кращих традиціях проігнорував все те, що не в змозі змінити. І знову повернувся до улюбленої теми – розпалювання русофобії. Забувши, при цьому, що претензії на російський Крим і невирішений, бажано мирним шляхом, конфлікт на Донбасі – це прямий шлях повз Євросоюз.
Тим не менш, заявляючи, що Євросоюз зобов'язаний прийняти Україну до своїх лав, Шмигаль не забув торкнутися теми «Північного потоку – 2», підкресливши, що європейські країни, які спонсорують даний проект, «підтримують російську агресію». Хоча такий егоїзм (адже газопровід полегшить життя мільйонам європейців) явно не припаде до смаку Євросоюзу.
Після подібних слів повірити в те, що Україна давно і спочатку належить до «європейської сім'ї», досить складно. Втім, і самі європейці ніякою частиною Європи Україну ніколи не вважали.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.