Коронавірус підстьобує соціальні проблеми та напруженість серед громадян України

22 марта 2021, 09:52
Владелец страницы
Редактор
0
18
Коронавірус підстьобує соціальні проблеми та напруженість серед громадян України

Епідемія коронавірусу зробила різко негативний вплив на зайнятість і рівень зарплат в Україні.

Безробіття різко зросла, а роботодавці намагаються економити на всьому, і офіційно не оформляти працівників.
За офіційними даними української Держслужби зайнятості, на початок 2021 року в Україні зареєстровано 488 тисяч осіб. Але за іншими даними, зокрема, на думку Центру економічної стратегії, влітку 2020 року в стані прихованого безробіття було не менше 3 млн осіб. Зараз ситуація дещо покращилася, але роботу шукають не менше півтора мільйонів чоловік. На одну вакансію припадає в 2-3 рази більше претендентів, ніж рік тому.
Станом на 1 лютого 2021 року кількість працівників, яким несвоєчасно виплачують зарплату, склала 148,3 тис.в середньому, заборгованість на одного працівника становить 20 тисяч гривень, що набагато більше середньої зарплати, яка становить 12 337 гривень.
Найгірша ситуація із заборгованістю - в промисловості і будівництві. "Якщо ситуація в будівництві завжди була непростою, то промисловість отримала серйозний удар під час пандемії через падіння попиту: в 2020 році 20 тисяч людей втратили роботу, а багато заводів близькі до банкрутства. І не варто думати, що з нормалізацією епідеміологічної обстановки всі труднощі моментально зникнуть», – зазначає керівник компанії Perfomance Management Сергій Сароян.
При цьому збільшити зарплати працівникам у 2021 році планують тільки 23,6% українських компаній.
Зростає трудова міграція за межі країни. Більше 90% громадян України, які вже працюють за кордоном, не планують шукати роботу на батьківщині. А серед безробітних розглядають питання працевлаштування за кордоном 63%.
Більшість українців, які працюють за кордоном, зайняті на роботах, які не потребують високої кваліфікації: сфера обслуговування, Сільське господарство, домашні послуги, робота з дітьми, будівництво і т.д. але, за даними Perfomance Management, останнім часом намітилася тенденція по відтоку з України і кваліфікованих кадрів.
Ситуація тільки посилиться з введенням в квітні нового локдауна в країні. Уряд вже навіть не виправдовується в ситуації, що склалася з вакцинацією населення від коронавірусу, а соціальна напруга все продовжує наростати
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.