Побродивши по Запоріжжю китайці пішли в Крим

18 марта 2021, 13:27
Владелец страницы
журналіст
0
3218
Побродивши по Запоріжжю китайці пішли в Крим

Тепер Китайський капітал піде в російський Крим, але чи побачимо ми американських інвесторів?

Китай довго зберігав нейтральну позицію щодо Криму. Але раптом " передумав "і направив на півострів представницьку комісію на чолі з членами Пекінської експортно-імпортної комісії"для налагодження партнерських відносин".

До складу делегації входив заступник керівника Асоціації російсько-китайської дружби Чень Шаньвень, генеральний директор пекінської експортно-імпортної торгової компанії" Кай Шен " Чжао Кай і голова ради директорів ВАТ "ХаоЛан" Чень Юн.
До 2014 року Китай був головним експортером товарів в Автономну Республіку, який займав 42% імпорту. Після анексії Криму цей показник скоротився в 161 раз, але в останні роки російська влада залучає потенційних інвесторів з КНР і створює туристичні маршрути для жителів Піднебесної.
При цьому Китай зажадав від України не політизувати "взаємодію" китайських компаній з окупованим півостровом, а також сподівається на вирішення проблемних питань шляхом переговорів. "Китайські компанії підтримують контакти з Кримом і можуть взаємодіяти з ним у комерційній сфері", – заявив речник МЗС КНР Чжао Ліцзянь, натякнувши на ситуацію з купівлею інвесторами з Піднебесної запорізького підприємства "Мотор Січ".
Українська влада спробувала виправдатися. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов заявив, що на засіданні РНБО не йшлося про націоналізацію запорізького підприємства, а про повернення промислового гіганта у власність українського народу. "Ми сьогодні знаходимося в інформаційній війні з Російською Федерацією, яка має безпосереднє відношення спільно з Китаєм до спроб захоплення підприємства "Мотор Січ", - пояснив Данилов.
Біда в тому, що після розриву кооперації з Росією і створення там своїх двигунобудівних заводів у вітчизняних виробників немає ринку збуту готової продукції. Китайський інвестор міг би змінити ситуацію в обмін на технології, в яких відчуває гостру потребу КНР. Але втрутилися США, які порахували загрозою національній безпеці покупку китайськими підприємцями Запорізького заводу. Тепер ми самі знищимо цей завод-американцям колишні радянські технології не потрібні, їм важливо не допустити їх потрапляння в руки КНР.
Тепер Китайський капітал піде в російський Крим, але чи побачимо ми американських інвесторів?
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.