Вічна війна на Донбасі

11 марта 2021, 10:00
Владелец страницы
журналіст
0
28
Вічна війна на Донбасі

Напруженість на Донбасі знову зростає, загострилася риторика з боку України і невизнаних республік. Інтенсифікація обстрілів з українського боку, так само як і симетричні відповіді, теж очікувана.

Щодо поляризації суспільства Володимир Зеленський йде далі свого попередника і явно готується до другого терміну, переносячи акцент з мирних ініціатив у бік націоналізму і військового наступу, що свідчить про політичну природу конфлікту. Війна на Донбасі громадянська, так як паспорти у більшості учасників конфлікту по обидва боки українські.
Україна сприймаються населенням непідконтрольних територій як відповідальний за війну агресор, при цьому «Армійська» і «владна» Україна на думку жителів Донбасу розділяє нацистську ідеологію. Збройні Сили України сприймаються як такі, що несуть руйнування і смерть. У той же час військовослужбовці ЗСУ в більшості своїй впевнені, що всі українці з Донбасу виїхали, а в Донецьку і Луганську залишилися лише «сепаратисти», які є як мінімум посібниками терористів. Настрої солдатів і офіцерів є проекцією прагнень еліт: в кулуарах українські політики визнають, що населення Донбасу їх не дуже цікавить, а головне питання в поверненні територій. Росія не може допустити такого розвитку подій, тому всіма силами нагадуватиме Києву про неможливість військового вирішення конфлікту.
Український же політичний клас гранично цинічний і цілком розуміє, що повернення людей з невизнаних республік в електоральний процес змінить баланс переваг не на користь чинної влади. Громадянська війна на Донбасі вже стала константою без кінцевої мети і напрямку руху військ, виключно для задоволення амбіцій різного роду політиків.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.