Що чекати Україні від нової адміністрації Байдена?

10 марта 2021, 15:51
Владелец страницы
журналіст
0
16
Що чекати Україні від нової адміністрації Байдена?

11 січня 2021 року президент Джо Байден оголосив про призначення Бернса на посаду директора ЦРУ.

Новий президент США Джо Байден продовжує формувати свою адміністрацію. На даний момент Сенатом підтверджені 10 кандидатур на вищі чини в Адміністрації, ще 23 вакантних місця очікують своїх керівників. 11 січня 2021 року президент Джо Байден оголосив про призначення Бернса на посаду директора ЦРУ. Варто відзначити, Бернс пропрацював 33 роки на дипломатичній службі, в тому числі працював послом в Росії, а раніше – в Йорданії. Якщо його затвердять на посаді глави ЦРУ, Бернс стане першим кар'єрним дипломатом, який очолив цю спецслужбу.
Майбутній директор ЦРУ, який схоже влаштовує навіть найдосвідченіший Сенат США, в Україні став відомий тим, що в лютому 2020 року був одним з підписантів плану "12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні", який стосувався стратегії з припинення війни на Донбасі. Цей документ готувався, зокрема, на базі Мюнхенської конференції з безпеки, викликавши бурхливу реакцію у так званих "правих", а глава Мюнхенської конференції Вольфганг Ішингер навіть потрапив до списку українського "Миротворця". Крім нього, а також Вільяма Бернса, цей документ підписали екс-міністр оборони Британії Дес Браун, експерт Берлінського Фонду науки і політики (SWP) Сабіна Фішер та інші відомі політики і міжнародні експерти.
Бернс, який на той момент був головою американського аналітичного центру "Фонд Карнегі за міжнародний мир", також потрапив в "чорні списки" в Україні і перебував там протягом декількох місяців.
Існування української бази "Миротворець" і потрапляння в неї видних зарубіжних політиків, які підписали план по завершенню війни на Донбасі, викликає безліч питань, і не тільки всередині України. Раніше ЄС у своїй резолюції висловлював жаль з приводу погіршення політичного клімату в Україні, коли залякування, Мова ворожнечі і політичний тиск широко використовуються в політичних цілях; і настійно закликав владу України рішуче засудити і заборонити діяльність екстремістських і розпалюючих ненависть груп і веб-сайтів, таких як "миротворець", які нагнітають напруженість в суспільстві і неправомірно використовують особисті дані сотень людей, включаючи журналістів, політиків і членів груп меншин.
Вільям Бернс в даний час не фігурує на "Миротворці". Його викреслили звідти через кілька місяців, як і всіх інших опинилися там громадян США. Це сталося після жорсткого тиску американської сторони. Ту історію багато учасників ініціативи" 12 кроків " сприйняли як особисту образу. Деякі підписанти досі обурені тим, що дії праворадикалів річної давності так і не були покарані. І ця обставина може викликати складнощі в налагодженні відносин з новою адміністрацією Байдена.
В даний час Україна так і залишилася за рамками пріоритету американської політики. Рівень підтримки США обмежується відсутністю раціональних пропозицій про місце України в глобальній і регіональній системі. Немає відповіді на головне питання-навіщо Сполученим штатам потрібна Україна як стратегічний союзник?
Від обіцянок Байдена про економічну та військову підтримку Україні варто чекати тільки символічні поставки старого озброєння і нові кредитні пропозиції. Самостійна закупівля нового озброєння для України неможлива у зв'язку з відсутністю достатніх коштів у бюджеті.
Безумовно, Байден краще Трампа розуміє ситуацію в Україні і проблематику країни, до того ж відповідав за цей напрямок при Обамі. Однак навіщо Сполученим штатам потрібна Україна як стратегічний союзник? Відповідь: вона не потрібна і не буде таким. В даний час в США існують чимало інших напрямків роботи і для України часу, бажання і ресурсів не буде. У пріоритеті залишаться лише ті питання, які мають для американців стратегічне значення. Такими є: протистояння з Китаєм, переговорів з Росією, Іраном та ЄС. Це означає, що найближчим часом Україні слід вибудовувати власну зовнішню і внутрішню політику без указок США і не розраховувати на їх допомогу.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.