Розпили на трьох

2 марта 2021, 08:50
Владелец страницы
журналіст
0
2877
Розпили на трьох

Глава Меджлісу Рефат Чубаров, прекрасно знаючи про махінації, зараз дистанціювався від скандалу

Махінації Ленура Іслямова і Айдера Муждабаєва, що розпиляли 210 млн.грн. бюджетного фінансування каналу ATR, завдали великої іміджевої шкоди всьому кримсько-татарському народу і Меджлісу в тому числі. Глава Меджлісу Рефат Чубаров, прекрасно знаючи про махінації, зараз дистанціювався від скандалу. Але цього недостатньо, тому що він є співвласником каналу ATR. Рефат Чубаров володіє міноритарною часткою-1,625%, номінальна вартість якої 650 тис.гривень.
Згідно звіту Рахункової палати за підсумками проведеного в 2016 році аудиту ATR пропозиції про фінансування каналу ATR були розроблені Мінсоцполітики на підставі листа народного депутата від БПП р.Чубарова. 2 лютого 2016 року він звернувся з відповідним листом до прем'єра Арсенія Яценюка, А Мінсоцполітики розробило проект постанови.
Через рік Чубаров вніс поправку до Закону про держбюджет на 2018 р., щоб продовжити виділення грошей приватним телемовникам. Правку прийняли і ATR знову отримав бюджетні гроші. Тобто, мова не йде про випадковість або помилку, це явно навмисні і повторювані дії.
Поки Чубаров вибивав бюджетне фінансування, власник і керівник телеканалу AТR Ленур Іслямов перевів на рахунки іншої своєї компанії – ТОВ «к'артбаба Продакшн» 144 млн.гривень. Для цього він використовував нехитрий механізм.
Одержувач бюджетних грошей канал ATR оголошує конкурс, який виграє ТОВ «к'артбаба Продакшн», після чого за переговорною процедурою з нею оформляється договір. Тобто, Іслямов укладає і підписує договори про перерахування бюджетних грошей сам з собою. З 2019 року власником і директором «к'артбаба Продакшн» стала секретарка Іслямова Сейтрасулова Севіля.
"К'артбаба Продакшн" знаходиться в Києві за адресою вул.Вавілових, 17, де розташований і канал ATR.
За цією ж адресою числяться інші афільовані з Іслямовим організації юрособи: ТОВ "Тура Трейдинг", ТОВ" Торн Трейд", Федерація боротьби куреш, ГО" особливий Крим " та ін.
Махінації Іслямова і спірні дії Чубарова б'ють по репутації Меджлісу і з часом негатив щодо кримських татар буде накопичуватися. Не виключено, що зневага до законів - це фірмовий стиль кримських татар, але чому вони є недоторканними для правоохоронців?
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.