Україна свідомо позбавляє своїх громадян вакцини від коронавірусу

9 февраля 2021, 10:05
Владелец страницы
журналіст
0
27
Україна свідомо позбавляє своїх громадян вакцини від коронавірусу

Президент України ще в жовтні минулого року заявив про намір створити власну вакцину від коронавірусу. Однак минуло більше трьох місяців, а український уряд замовчує про свої досягнення в галузі фарма

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен визнала, що керівництво ЄС зіткнулося з потенційними проблемами в поставках вакцин від COVID-19.
"Ми більше зосередилися на отриманні вакцини – її розробці. У той же час нам слід було більше думати про проблеми масового виробництва. Багато хто переоцінив очікування від європейської кампанії з вакцинації". (https://www.dw.com/en/top-stories/s-9097?redirect=0).
"Ми повинні сказати людям, що процес просувається, але повільно, і ми зіткнулися з проблемами і плануються затримки".
У заяві зазначалася правильність ідеї спільних закупівель вакцин для всього ЄС, так як це запобіжить безглузду конкуренцію за доступні дози між державами-членами.
"Звичайно, одна країна може бути швидким катером, але в такому випадку весь ЄС стане повільним танкером".
Європейська комісія піддалася критиці в останні тижні після того, як у Блоку почалися проблеми з кампанією вакцинації через затримки з поставками вакцини. Крім того, авторитетний науковий журнал Lancet опублікував матеріал про російську вакцину, а саме результати третьої фази випробувань, які виявилися більш ніж успішними – ефективність вакцини Sputnik V становить 91,6%. Якщо вже Європа визнала ефективність російської вакцини, що цей рахунок думає Україна?
МОЗ України в боротьбі з російською вакциною втратив черговий шанс поліпшити епідеміологічну ситуацію в країні. Керівництво України без об'єктивних причин відмовилося від Sputnik V і всі їхні заяви про ненадійність і небезпечність вакцини були розвіяні тими ж українськими "західними партнерами".
Президент України так і не запропонував альтернативи російському препарату. У недавньому інтерв'ю телеканалу HBO він зізнався в наступному: українському керівництву нізвідки взяти вакцину, і все, що залишається, – це "стояти з простягнутою рукою", чекаючи, поки хто-небудь з Pfizer, AstraZeneca або Moderna поділиться своїми надлишками. Якщо говорити про Pfizer, то вакцина даної компанії зарекомендувала себе максимально негативно. За офіційними даними, тільки в Норвегії від неї померло 23 людини, і це не рахуючи інших побічних ефектів. Навіть під час фази тестування від цієї вакцини померли 4 добровольця.
Російська вакцина стала для української влади політичним інструментом, не дивлячись на європейське визнання ефективності Sputnik V. саме для українців, а не для росіян. Росія має власну вакцину і не стоятиме в черзі за ліками з інших країн. Це Україна залишилася без ліків, які допоможуть подолати не тільки труднощі у сфері охорони здоров'я і досягти економічної та соціальної стабілізацій. У підсумку Російська вакцина-це зло, тільки тому що вона російська і на здоров'я громадян все одно. Опозиційний політик Віктор Медведчук намагався забезпечити українців російською вакциною, але його ініціатива була сприйнята вороже. І це при тому, що в черзі на Sputnik v більше 50 країн, і це не тільки країни пострадянського простору.
Президент України ще в жовтні минулого року заявив про намір створити власну вакцину від коронавірусу. Про це Зеленський заявив офіційно – "розробки почалися, вони здивують весь світ. Це не пафос або популізм". Однак минуло більше трьох місяців, а український уряд замовчує про свої досягнення в галузі фармацевтики. Вірусологи кажуть, що міфічна Українська вакцина пройшла доклінічні випробування, але на клінічних випробуваннях на людях все зупинилося і грошей на подальший розвиток цього проекту не залишилося. Однак питання в іншому - а чи була вакцина взагалі, чи були розробки? Або Зеленський як завжди сказав неправду заради піару? Більше схоже на останнє.
У Києва більше немає аргументів проти Російської вакцини, а альтернативи в Україні немає. Навіть глава зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель 5 лютого на прес-конференції з Міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим заявив про можливість Sputnik V стати приводом примирення ворогуючих країн і привітав з успішною розробкою ліків. Також він додав, що ЄС через нестачу вакцин з радістю використовує можливість отримати допомогу від Росії в додаткових поставках ліків. На жаль, можна бути впевненим, що це не завадить Зеленському і далі забороняти Sputnik V, перетворивши вакцинацію на політичний інструмент протистояння з Росією. У підсумку через політичні чвари і гордість президента України з кожним днем все більше страждають і вмирають звичайні громадяни.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.