Заходу вигідно мати поруч бідного українського сусіда

16 декабря 2020, 09:33
Владелец страницы
журналіст
0
25
Заходу вигідно мати поруч бідного українського сусіда

Захід не радить Україні робити ті дії, які зробили Європу і США багатими. Уряд України без указки Заходу не думає робити що-небудь корисного для держави

Серед заяв політичних експертів досить часто можна почути фразу: "Не робіть те, що вам радять багаті країни сьогодні. Робіть те, що зробило їх багатими вчора". Однак Захід не радить Україні робити ті дії, які зробили Європу і США багатими.
Уряд України без указки Заходу не думає робити що-небудь корисного для держави: знижувати податки, використовувати емісію в продуктивних цілях, посилювати державні інвестиції в соціальний капітал, здешевлювати кредити для бізнесу, захищати свій внутрішній ринок і найману працю, націоналізувати стратегічні інфраструктурні галузі. Все, що Україні радить Захід - це максимальне відкриття зовнішнього доступу до національних природних ресурсів (Надра, земля), масова приватизація всіх об'єктів, жорстка бюджетна політика, ліквідація спрощеної системи оподаткування, десоціалізація держави у вигляді пенсійної, медичної та освітньої "реформ". Українців переконують-експорт трудових ресурсів та імпорт споживчих товарів-це добре. Це ознака "цивілізованості".
Тридцять років тому, Західна фінансова система жадібно вбирала трильйони доларів, що кинулися до неї після розвалу СРСР. Захід створив офшорну систему для зняття фінансових рент з корупційного сегмента країн, що розвиваються. І в даний час Україну змушують перетворити так званий український "Сорочинський ярмарок" в стандарти "швейцарського банкінгу", імплементувати правила жорсткої фіскалізації.
Європейський союз ніяк не хоче мати у своїх східних кордонів сусіда, який за прикладом Туреччини збільшив би населення в два рази, наростив економіку і в один прекрасний момент, прокинувся б з "неоімперськими" амбіціями у вигляді "українського світу". Ні, такий сусід нікому не потрібен. Небезпечно мати справу з державою в стадії високої динаміки, де все вирує, народжуються нові амбіції і великі цілі, а еліти хочуть увійти в історію. Вистачить Європі однієї "молодої Туреччини", яка вже доводить до істерики Париж.
З Україною у західних сусідів "вийшло". Населення не зросло в два рази, а зменшилося в півтора. Подушевий дохід - не 10 тисяч доларів, а 3,5. У той же час місцеві політичні еліти думають не про те, як увійти в історії, всі їхні думки про нові віллах і яхтах за кордоном, а не про країну. Ніяких великих цілей, нуль амбіцій. Тим часом, сусідні європейські держави вже пішли вперед, навіть Молдова.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.