У суспільстві зростає невдоволення ситуацією в країні, якої фактично керує умовн

9 декабря 2020, 08:49
Владелец страницы
Редактор
0
23
У суспільстві зростає невдоволення ситуацією в країні, якої фактично керує умовн

Українська влада демонструє в цій ситуації безпорадність, помножену на показушну рекламну суєту.

Україна очікує важке час за підсумками подій Коронавірусние 2020 року. Бюджетний дефіцит досяг рекордних за останні роки значний, складаючи зараз 111 мільярдів гривень.

У казні не вистачає грошей на виплати із зарплат - в тому числі для лікарів, які масово звільняються, не бажаючи задешево ризикувати собою в розпал пандемії. Тим часом кількість хворих ковідом зростає, місця в лікарнях закінчуються - разом із запасами критично важливого кисню. І все це не перебільшення ворожої пропаганди, а скупе виклад офіційних даних, оприлюднених високопоставленими чиновниками.

Українська влада демонструє в цій ситуації безпорадність, помножену на показушну рекламну суєту. В умовах стагнації системи охорони здоров'я вона розраховує на повторний локдаун - сподіваючись на те, що він перерве ланцюжок захворювань коронавірусів.

Проте всі розуміють, що повернення карантину остаточно доб'є і без того хвору українську економіку. І у Володимира Зеленського за звичкою зволікають з прийняттям цих важливих рішень - як ніби розраховуючи, що все розсмокчеться само собою. Тим більше що біля будівлі Верховної Ради проходять бурхливі акції представників малого бізнесу, які найбільше страждають від вимушених карантинних обмежень, вимагаючи від держави повноцінної матеріальної компенсації і збереження скасованих податкових пільг.

«Слуга народу» може розраховувати в цій ситуації тільки на допомогу від закордону - у вигляді чергового траншу міжнародних кредитних організацій. Однак умовний Захід відверто шантажує українського президента, вимагаючи від нього повернути положення про обов'язкові електронні декларації, скасовані рішенням Конституційного суду.

Крім того, Євросоюз і США домагаються від України подальшого проведення непопулярних реформ, включаючи нові підвищення комунальних тарифів. А це загрожує масовими протестами, які більш ніж вірогідні на тлі падіння рейтингів партії влади - тим більше в умовах зими, готовність до якої викликає у населення цілком обгрунтовані питання.

Зеленського притиснули до стінки, і він покірно погодився на умови кредиторів.

«Ця криза вже призвела до дуже серйозних наслідків. Нам коштувало великих зусиль, щоб після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів », - заявив Президент, вимагаючи від парламенту повернути положення про e-декларуванні для державних службовців України.

Заради виконання цієї вимоги влади погрожували розгоном Конституційного суду - натякаючи на те, що ці заходи отримають схвалення послів з пулу «Великої сімки». Хоча це є черговою спробою втручання у внутрішні справи формально суверенної держави.

«Для того, щоб назавжди закінчити суперечку про доцільність міжнародної допомоги і послуг МВФ, пропоную начальству прямо звернутися в посольство США з проханням призначити нам міністра економіки, міністра фінансів і ще кого завгодно в уряд. Їх потрібно призначити, не криючись за агентурною мережею і знаходяться в підпорядкуванні посольства функціонерами типу директора НАБУ або колишнього прем'єра і генерального прокурора, а призначити по прямій письмовій рекомендації посольства.

Це треба ініціювати, щоб раз і назавжди показати результати роботи нав'язаних ними чиновників і реформ і на десятки років припинити балачки про їх міжнародної допомоги, радників, консультантів, громадських радах і неурядових організаціях.

Пора конкретно продемонструвати кожному українцеві прямий зв'язок між їх грубим втручанням у внутрішні справи країни і настала розрухою, розвалом, занепадом, криміногенною обстановкою і конфліктом всередині країни. А то дивитись гидко, як вся державна вертикаль стоїть перед ними на колінах », - іронічно коментує цю ситуацію відомий юрист Андрій Портнов.

Тим часом свіжі соціологічні опитування говорять про те, що країна поступово втомлюється від принизливого і руйнівного для неї зовнішнього управління. Вперше за час соціологічних спостережень - тобто починаючи з 2000 року - частка противників співпраці України з МВФ удвічі перевищила частку його прихильників.

Згідно з результатами опитування Інституту соціології, 40% українців негативно ставляться до співпраці з МВФ, а позитивне ставлення до міжнародної фінансової інституції демонструють лише 20%. Тим часом в минулому році МВФ підтримували 34% громадян, а число його противників становила 30%.

Причини цієї зростаючої нелюбові цілком очевидні, і не тільки для соціологів. Як показують опитування, більшість українців не підтримують зобов'язання по введенню ринкових тарифів на газ, які взяла на себе українська влада в рамках домовленостей з Міжнародним валютним фондом. За це самогубне рішення виступає всього 14,2% респондентів, а 74,1% опитаних різко проти.

Тим часом ще в липні ці показники становили відповідно 21,6 і 61,3%. Що явно вказує на невтішну динаміку для прихильників антисоціальної політики, підстьобуваної кредитним батогом іноземних банків.

Більше того - українці рішуче протестують проти продовження руйнівної «реформи» охорони здоров'я. 71,4% опитаних проти того, щоб українська влада брала на себе зобов'язання продовжувати реформу Супрун в обмін на домовленості з МВФ - це підтримують не більше 16,5%. Всього чотири місяці тому ці показники становили 52,5 і 30,9%. Однак, зіткнувшись з колапсом відреформувати медицини, жителі країни отримали уявлення про реальні наслідки її форсованої супрунізаціі.

Те ж стосується неоліберального реформування освітньої сфери. 82,5% респондентів не хочуть, щоб чиновники скорочували заради кредитів кількість шкіл і вчителів. Такі заходи підтримують не більше 9,2% опитаних громадян - хоча в липні ці показники відповідно становили 54,9 і 24,3%.

Все це говорить про те, що українці починають замислюватися про безрадісних перспективи своєї країни, не бажаючи змінювати її майбутні в обмін на кредитні подачки з боку Заходу. Тим більше що їх все одно здебільшого витратять на обслуговування боргів за колишніми кредитами.

Соціологічне опитування стосувався тільки економічної частини «рівноправного співробітництва» з Міжнародним валютним фондом. Можна не сумніватися, що українцям не подобаються і інші, ще більш ганебні аспекти зовнішнього управління: то, що над країною по-хазяйськи літають іноземні військові літаки, а то саме американське посольство викликає на килим українських міністрів, роздаючи їм цільові вказівки через твіттер.

Роздратування від цієї залежності зростає. І такі опитування напевно покажуть в цьому відношенні ще більш наочні цифри.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.