Україна - крок до колапсу

3 ноября 2020, 11:12
Владелец страницы
журналіст
0
39
Україна - крок до колапсу

У нас ніколи не було справжнього правосуддя, але те, що діється останні півтора року руками Зеленських, Коломойський, Портнова, Медведчуків і Єрмаков - просто за гранню.

Свавілля суддів і ще більш зухвалий свавілля президента штовхають нас у прірву правового хаосу і руйнування державності. У нас ніколи не було справжнього правосуддя, але те, що діється останні півтора року руками Зеленських, Коломойський, Портнова, Медведчуків і Єрмаков - просто за гранню.

Дії деяких суддів, перш за все Окружного адміністративного суду Києва, а все частіше - і Конституційного Суду - руйнують правове поле держави і знищують досягнення важливих реформ.

Рішення КС про закриття реєстру електронних декларацій, скасування повноважень Назка і відповідальності за приховування стану поставило під загрозу антикорупційну реформу, безвіз і взагалі європейський вибір України. І це вимагає негайної реакції президента і парламенту.

Але те, що ми бачимо у внесеному Зеленським законопроекті 4288 - значно гірше гірших рішень КС. Це відверте замах на конституційний лад і спроба встановити безконтрольну диктатуру.

Замість того, щоб прийняти закони, що нейтралізують ключові небезпеки рішення КС, Зеленський просто пропонує не визнавати цих рішень. Хоча Конституція (стаття 151-2) визначає, що рішення КС "є обов'язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені".

Замість того, щоб розслідувати дії суддів і оновлювати склад суду в чіткій відповідності з Конституцією, Зеленський пропонує протиправно звільнити весь склад КС, залишивши країну без єдиного органу, який може зупинити (і не раз зупиняв) неконституційні дії влади. Такого права ні президент, ні ВР не мають. Судді КС призначаються на 9 років і достроково можуть бути звільнені лише з підстав, визначених статтею 149-1 Конституції, найбільш реальною з яких є вирок за вчинення злочину.

Те, що пропонує Зеленський - це державний переворот, після якого в Україні буде або диктатура, або Сомалі.

Розігнавши КС, взагалі перестануть звертати увагу на Конституцію і зможуть творити все, що заманеться. Якщо можна свавільно звільнити всіх суддів КС, чому не можна указами президента позбавляти повноважень депутатів або мерів? Або приймати закони "опитуваннями" виборців. Зупинити і без того схильну до постійних порушень Конституції влада буде просто нікому. Тому що Конституційний суд не матиме взагалі, або буде сформований слухняний склад КС, який буде покривати будь свавілля Банкової.

Верховна Рада повинна дати відсіч спробам Зеленського зруйнувати конституційний лад. Кожен депутат, який проголосує за законопроект 4288, стане співучасником спроби державного перевороту, не менше небезпечною, ніж диктаторські диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Відповідальні громадяни, не повинні вестися на цю примітивні двухходовку влади. Треба захистити Україну і від знахабнілих суддів, і від Зеленського, а не грати роль масовки в діях Банкової з руйнування державності.

Президент повинен припинити саботаж очищення судової влади і спільно з громадянським суспільством і парламентом замінити у всіх органах, які відповідають за призначення і контроль діяльності суддів, людей з сумнівною репутацією на незалежних добропорядних фахівців. Чи не "своїх", а саме незалежних і доброчесних.

Всі дії суддів ОАСК і КС, що містять склад злочину, повинні бути розслідувані, справи доведені до вироків суду. Замість звільнених після вироку суду суддів КС - призначення нових, гідних.

Так, це більш складний і довгий шлях, зате правової. Як і повинно бути в європейській демократичній державі.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.