Україна-крок до колапсу конституційного ладу.

2 ноября 2020, 09:21
Владелец страницы
Редактор
0
16
Україна-крок до колапсу конституційного ладу.

Свавілля суддів і ще більш зухвале свавілля президента штовхають нас у прірву правового хаосу і руйнування державності.


 У нас ніколи не було справжнього правосуддя, але те, що діється останні півтора року руками Зеленських, Коломойських, Портнових, Медведчуків і Єрмаків – просто за межею.
Дії деяких суддів, насамперед Окружного адміністративного суду Києва, а все частіше-і Конституційного Суду-руйнують правове поле держави і знищують досягнення важливих реформ.
Рішення КС про закриття реєстру електронних декларацій, скасування повноважень НАЗК і відповідальності за приховування стану поставило під загрозу антикорупційну реформу, безвіз і взагалі європейський вибір України. І це вимагає негайної реакції президента і парламенту.
Але те, що ми бачимо у внесеному Зеленським законопроекті 4288 – значно гірше гірших рішень КС. Це відвертий замах на конституційний лад і спроба встановити безконтрольну диктатуру.
Замість того, щоб прийняти закони, що нейтралізують ключові небезпеки рішення КС, Зеленський просто пропонує не визнавати цих рішень. Хоча Конституція (стаття 151-2) визначає, що рішення КС "є обов'язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені".
Замість того, щоб розслідувати дії суддів і оновлювати склад суду в чіткій відповідності з Конституцією, Зеленський пропонує протиправно звільнити весь склад КС, залишивши країну без єдиного органу, який може зупинити (і не раз зупиняв) неконституційні дії влади. Такого права ні президент, ні ВР не мають. Судді КС призначаються на 9 років і достроково можуть бути звільнені лише з підстав, визначених статтею 149-1 Конституції, найреальнішою з яких є вирок за вчинення злочину.
Те, що пропонує Зеленський-це державний переворот, після якого в Україні буде або диктатура, або Сомалі.
Розігнавши КС, взагалі перестануть звертати увагу на Конституцію і зможуть творити все, що заманеться. Якщо можна свавільно звільнити всіх суддів КС, чому не можна указами президента позбавляти повноважень депутатів чи мерів? Або приймати закони "опитуваннями" виборців. Зупинити і без того схильну до постійних порушень Конституції владу буде просто нікому. Тому що Конституційного Суду не буде взагалі, або буде сформований слухняний склад КС, який покриватиме будь-яке свавілля Банкової.
Верховна Рада повинна дати відсіч спробам Зеленського зруйнувати конституційний лад. Кожен депутат, який проголосує за законопроект 4288, стане співучасником спроби державного перевороту, не менш небезпечної, ніж диктаторські закони 16 січня 2014 року.
Відповідальні громадяни, не повинні вестися на цю примітивні двоходівку влади. Треба захистити Україну і від знахабнілих суддів, і від Зеленського, а не грати роль масовки в діях Банкової по руйнуванню державності.
Президент повинен припинити саботаж очищення судової влади і спільно з громадянським суспільством і парламентом замінити у всіх органах, що відповідають за призначення і контроль діяльності суддів, людей з сумнівною репутацією на незалежних добропорядних фахівців. Не "своїх", а саме незалежних і доброчесних.
Всі дії суддів ОАСК і КС, що містять склад злочину, повинні бути розслідувані, справи доведені до вироків суду. Замість звільнених після вироку суду суддів КС – призначення нових, гідних.

Так, це більш складний і довгий шлях, зате правовий. Як і повинно бути в європейській демократичній державі.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.