Черговий скандал між Україною та Угорщиною

30 октября 2020, 11:30
Владелец страницы
Редактор
0
11
Черговий скандал між Україною та Угорщиною

Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив

, що рішення України заборонити в'їзд двом угорським чиновникам за агітацію на Закарпатті під час місцевих виборів, є недружнім кроком з боку Києва.
За його словами, Україна зробила "недружні кроки" щодо Угорщини через виклик угорського посла і рішення заборонити в'їзд двом чиновникам, а саме таке рішення є "жалюгідним і безглуздим" і навіть натякнув на подальше блокування Угорщиною прагнення України в НАТО.
"Цим Україна направляє меседж ..., що вона відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль з євроатлантичної інтеграції", - сказав Сіярто.
Також він привітав з перемогою Угорських кандидатів на місцевих виборах в Україні.
Як повідомлялося, 25 жовтня міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на своїй сторінці в Facebook закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах КМКС "Партія угорців України", а також чинного міського голову Берегова Золтана Бабяка. Він повідомив, що жителі Закарпаття, що знаходяться на території Угорщини, можуть перетнути кордон для голосування і повернутися назад без зобов'язання проходити 14-денний карантин.
У МЗС України це оцінили, як пряму агітацію і заявили, що"таким чином офіційний Будапешт нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України і завдав підступного удару послідовним зусиллям України конструктивно вирішити існуючі в українсько-угорських відносинах проблеми".
26 жовтня МЗС України запросило посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто, якому було вручено ноту протесту у зв'язку з фактами політичної агітації Угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України.
Того ж дня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що Україна заборонила в'їзд двом високопоставленим особам з Угорщини через агітацію в Закарпатській області в ході минулих в країні місцевих виборів. Один з них - це державний секретар канцелярії прем'єр-міністра Угорщини.
Міністр додав, що також ініційовано введення заборони на в'їзд в Україну ще кільком угорцям, які активно втручалися у внутрішні справи України в ході виборчої кампанії. Про це поінформовано спостережну місію ОБСЄ.
За словами глави МЗС, в даній ситуації не може бути різних прочитань, і це було конкретне втручання у внутрішні справи України. "Не треба все зводити виключно до одного повідомлення в Facebook мого колеги (глави МЗС Угорщини) Петера Сійярто. Йдеться про угорську політику в цілому. Наша позиція дуже проста, ми вчора дали оцінку цим діям. Те, як поводилася угорська влада напередодні виборів і в день голосування, є втручанням у внутрішні справи України", - зазначив міністр.
А що ми хотіли? У справи України не втручається тільки ледачий. З нашої країни викачується все що можна. Ось і Угорщина мріє отримати свій шматок.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.