Два фактори, які суттєво вплинули на результати місцевих виборів

27 октября 2020, 09:43
Владелец страницы
політолог
0
712

Специфічне ставлення до місцевої влади та вибори в умовах пандемії — саме ці фактори найбільше вплинули на результати місцевих виборів-2020


Вибори пройшли в умовах пандемії та адаптивного карантину. Це справило помітний ефект на результати виборів. В умовах, коли кампанія була не надто зарядженою на мобілізацію, коли в нас завжди було специфічне ставлення до органів місцевого самоврядування, а ще на це пандемія наклалася. У підсумку ми отримали низьку явку. Це завжди серйозний вплив на результати виборів. Низька явка надає перевагу тим політичним силам, які мають найбільш мобілізований, заряджений результат. Або дає перевагу різноманітним технологіям, на кшталт так званої сітки.

Вибори були складними для загальнонаціональних політичних проєктів. Уся система місцевого самоврядування характеризується як певна піраміда: від обласних, районних, міських рад і відповідних територіальних громад, які вперше утворені там. Усе це створює єдину загальну систему. А тому оцінювати результати ми можемо тільки в комплексі. На основі співставлення: відсотків, які набрали різні політсили загалом і відсотків, які набрали політсили на різних рівнях. Єдиний об’єктивний критерій — кількість мандатів. Об’єктивно, якщо взяти останні місцеві вибори й подивитися на нинішні, то ви не знайдете тих партій, які брали участь раніше і брали на цих виборах.

Раніше Олександр Корнієнко повідомив, що партія «Слуга Народу» набрала найбільшу кількість депутатських мандатів в обласних і районних радах — 20% та 17% відповідно. А також — 15% посад голів ОТГ.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.