Опитування Зеленського – псевдодискуссия

22 октября 2020, 11:36
Владелец страницы
Редактор
0
19
Опитування Зеленського – псевдодискуссия

"Опитування" від президента Володимира Зеленського напередодні місцевих виборів (п'ять питань, відповіді на які спочатку не мають жодних юридичних наслідків) ще більше доводить до абсурду відсутність

Замість цього-суспільству, по суті, пропонують підміну у вигляді псевдоповістки і псевдодискусії. І якщо виходити з характеристики, яку дав цьому "опитуванню" віце-спікер і представник президента в парламенті Руслан Стефанчук – "пробник референдуму, псевдо - і ерзац-референдум" – то, виходить, ми можемо говорити і про ерзац-політику.

Всі ви знаєте питання, винесені на" опитування " – вони вже кілька днів як публічно озвучені президентом Зеленським. 1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах? 2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей? 3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300? 4. Чи підтримуєте ви легалізацію медичного каннабісу, щоб зменшити біль у важких хворих? 5. Чи підтримуєте ви право України підняти на міжнародному рівні питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

Ці питання я перерахував (використовуючи, все-таки, "ви", а не "ти") лише потім, щоб ще раз здивуватися тому, як люди одночасно з'єднують абсолютно різні теми – наприклад, легалізацію канабісу в медичних цілях і Будапештський меморандум. Навіть не замислюючись, що таке з'єднання "вбиває" обидві теми, оскільки доводить все до абсурду. Зрозуміло ж, що в такі короткі терміни (за 12 днів до виборів), та при такому різношерстому списку питань, і відповідно при відсутності будь-якої повноцінної інформаційної кампанії з професійним роз'ясненням експертів в кожній зі сфер суті питання – апріорі не може бути і зрозумілого фідбека від громадян.

Та й від відповідей на деякі з цих питань від громадян взагалі нічого не залежить. Питання по Будапештському меморандуму-взагалі абсурд. Питати у громадян, чи треба користуватися правом підписаного документа-це все одно що запитати, чи маєте ви право користуватися паспортом. Ну а стосовно меморандуму, ті, хто його читав, розуміють суть проблеми: 1). один з підписантів-країна-агресор; 2). у документі немає процедури відповідальності, у разі його порушення, крім проведення консультацій.

Загалом, політтехнологічність мотивації такого " опитування "від влади, де президент виступає в ролі агітатора за партію" Слуга народу", очевидна – залучити різні групи виборців на місцеві вибори. Але чи розуміє влада деструктивність такого підходу?

Навіть, не з точки зору виборів. Навряд чи, розрахунок на те, що політтехнологія може замінити необхідність обговорення і вирішення складних проблем, себе виправдає. Тому, якщо говорити про вплив на вибори, то ця ініціатива взагалі може мати прямо зворотний ефект-вона не те, що не зупинить закономірного зниження рейтингу "СН", а й прискорить це падіння. Допускаю, що Зеленський згодом взагалі відмовиться від "опитування", але, знову ж таки, це теж тільки підтвердить початковий політтехнологічний розрахунок.

Але куди деструктивніше ця ініціатива виглядає з точки зору процесів в країні в цілому і застосовуваних практик взагалі. За фактом, ми спостерігаємо не тільки подальше заговорювання проблем/тем, а й спробу використовувати так зване народовладдя для зняття відповідальності з влади за свої дії/бездіяльність, або потім використовувати в маніпуляторних цілях для обґрунтування можливих рішень, до яких просто "пришиють" це "опитування". Вже на поточному етапі, етапі обговорення відбувається зміщення у бік псевдоповістки, яку влада пропонує суспільству ще й активно обговорювати. Це чергова спроба обдурити.

Адже навіть для виборців Зеленського, думаю, стали очевидні піар-складові президентської та парламентської кампаній. Це спрощення проблем, нереалістичні завдання (вирішити всі проблеми одномоментно тут і зараз – Швидкий світ, кінець епохи бідності вже наступного дня і т.д.) разом з активним використанням штампів проти опонента, ставлення до яких змінилося на прямо протилежне після виборів (класика жанру – формула "Роттердам+").

І замість того, щоб через півтора року після виборів зупинити всі нереалістичні і тупикові гілки псевдоповістки і псевдодискусії, і, нарешті, сформулювати 3-5 довгострокових завдань для держави, що об'єднують в роботі і в критеріях для підбору кадрів різні гілки моновлади, ми спостерігаємо наступні деструктивні практики.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.