Крайньою в історії з застряглими на кордоні хасидами виявиться Україна

24 сентября 2020, 12:03
Владелец страницы
журналіст
0
10
Крайньою в історії з застряглими на кордоні хасидами виявиться Україна

Ситуація із застряглими на українсько-білоруському кордоні хасидами, прекрасно ілюструє проблему нашої зовнішньої політики і публічної комунікації. Судячи з усього, політична безпорадність держави не

Дозволити хасидам приїхати без будь-яких проблем ми теж не можемо, бо в такому випадку вся героїчна боротьба з коронавірусом, на яку витратили величезну кількість гривень, буде виглядати як марна трата грошей. Та й люди збунтуються, місцеві вибори вже починаються.
Політичне керівництво Ізраїлю, судячи із заяв ізраїльського державного і політичного діяча Нетаньяху, лізти в конфронтацію з хасидами не захотіли, і обмежилися формальним проханням до України, щоб вона сама заборонила їм приїжджати. Нетаньяху самоусунувся від цього питання, не бажаючи псувати відносини з релігійними групами, частина яких є його електоратом.
Разом, що у нас виходить? Політичний глухий кут, породжений, як мені здається, безсиллям держави, невпевненістю у власних силах і відмовою демонструвати волю. Це призвело до ряду помилкових і абсолютно неписьменних рішень.
Повна заборона на в'їзд в Україну всіх іноземців розколов хасидів, породивши відразу кілька проблем замість однієї. Та частина хасидів, яка встигла прибути в Умань, там і залишилася, і зараз обурюється, паралельно вступаючи в суперечки з місцевими жителями, накрученими темою коронавірусу. Зростає соціальна напруга в місті, що загострює відносини між центральною владою та місцевою міською адміністрацією напередодні виборів.
Інша частина хасидів, які не встигли перетнути кордон, застрягли, і вимагають, щоб їх впустили.
Третя частина хасидів, яким хтось пообіцяв, що вони зможуть прорватися через Білорусь, зараз застрягли на українсько-білоруському кордоні, розбили там табір і чекають, поки їх пропустять. Білорусь не бачить підстав не пускати хасидів до кордону, Україна їх впускати не має наміру, а вони йти не збираються, бажаючи потрапити в Умань. Через таке скупчення людей, на кордоні застрягли і вантажні фури, в тому числі українські.
І ось Ізраїль почав звертатися до керівництва України з проханням впустити хасидів і вирішити це питання. Буде не дивно, якщо Нетаньяху зараз по-швидкому організовує кампанію з героїчного порятунку своїх співгромадян, або змусивши Україну їх впустити, або евакуювавши їх з кордону. У будь-якому випадку, з інформаційно-медійної точки зору, крайньою буде Україна. Інформація про це вже фігурують в міжнародних ЗМІ, і позиція України там представлена неповноцінно і не до кінця ясно. Загалом, хотіли, як краще, але вийшло, як завжди.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.