В Україні повинні жити краще, але ...

21 сентября 2020, 15:48
Владелец страницы
журналіст
0
22
В Україні повинні жити краще, але ...

Бажання України повернути собі повний контроль над усіма територіями Донецької та Луганської областей, а також Кримом, є природним і зрозумілим.

  Як зрозумілою є і єдина можливість такого повернення в безкровне форматі - «змагання вітрин». У кого вітрина виявиться більш багатою, блискучою і безпечної - до того і потягнуться регіони і їх населення.

Але моніторинг наших медіа переконує, що українській владі населення не особливо-то і потрібно. А може бути не потрібний навіть економічний потенціал. В кінці серпня по соціальним мережам прогриміло інтерв'ю генерал-майора Сергія Кривоноса, першого заступника командувача Силами спеціальних операцій ЗС України та заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, телепрограмі «Все по беззаконню».
На питання «Як буде виглядати Донбас в разі НАШОЇ перемоги?», Генерал відповів - за зразком денацифікованій Німеччини: «політичні обмеження щодо політичної діяльності, також щодо заняття адміністративних посад. Це залежить від рівня провини перед Україною. Плюс до цього, все, хто винен перед Україною, повинні сидіти в таборах і в'язницях »(з 31-ї хвилини).
(https://politica.com.ua/intervyu/80405-krivonos-pro-ob-cyanki-rmaka-korupc-yu-krim-ros-ys-kih-diversant-v-ta-v-dnovlennya-donbasu.html )
І ніякого відновлення промисловості.
Не особливо освічена генерал не знає, що американці після війни навпаки - саме відновлювали промисловість Німеччини ( «план Маршалла»). А що до людей, то «не дивлячись на всі процеси денацифікації, в післявоєнній ФРН, в її управлінських структурах виявилося більшість людей з нацистським минулим». Як, наприклад, Теодор Оберлендер, оберштурмбанфюрер СС, в 1941 році складався інструктором, перекладачем і «експертом по поводженню з іноземними громадянами» в українізованою батальйоні «Нахтігаль». У 1953-1960 роках він був міністром ФРН у справах біженців, переселенців і постраждалих від війни.
Ну, та Бог з ним, генералом-невігласом, питання в персонах куди більш високого польоту. Які і зобов'язані вигравати в «змаганні вітрин», якщо хочуть повернути Крим і / або Донбас. У яких паралельних світах вони плавають?
15 вересня, в інтерв'ю австрійській урядовій газеті Wiener Zeitung президент Зеленський заявив, що «люди, які живуть на окупованій частині Донбасу, можуть бачити, як українці живуть по той бік фронту - а саме краще», (https: //www.wienerzeitung. at / nachrichten / politik / europa / 2075047-Ukrainischer-Praesident-Belarus-koennte-einen-Maidan-bekommen.html) і привів три аргументи:
Багато з цих людей захворіли коронавірусів, там ми маємо справу з гуманітарною катастрофою;
У шахтарів на окупованому Донбасі справи йдуть погано: вони не отримують нормальної заробітної плати;
Вони «змушені платити за воду і електрику за високою ціною».
Дивно «своєчасні» аргументи. У непідконтрольних Києву ОРДЛО (за внутрішніми підрахунками) живе 2,25 мільйона чоловік. За даними Міністерства охорони здоров'я окремому районі Донеччини на його території «станом на 10:00 8 вересня за все 2699 зареєстрованих і підтверджених випадків інфекції COVID-19». В Україні (нехай навіть 41762138 людини за підрахунками Укрстату) на 8 вересня було зареєстровано 140 479 випадків. Коментувати нічого.
Зеленський занудьгував про проблеми шахтарів ОРДЛО в той час, коли страйкують шахтарі в його рідному місті, Кривому Розі, а в Рені 10 вересня «9 робочих забарикадувалися в нафтовому резервуарі і обіцяють себе підпалити, бо їм не виплатили зарплату».
Якщо інформацію з перших двох аргументів можна і потрібно ставити під сумнів, то в останньому випадку я просто впевнений, оскільки недавно прийшли платіжки на комунальні тарифи. Так що маю можливість порівняти найбільш актуальні для життя липневі тарифи ОРДЛО (там теж люди живуть - спілкуємося) з батьківськими, київськими.
Електроенергія (за кВт / год): «там» - 1,0904 російських рубля; «Тут» - 0,9 гривні
Газ (м3, з лічильником): «там» - 2,178 російських рубля; «Тут» - 2,974 гривні
Холодна вода (м3): «там» - 12,72 російського рубля; «Тут» - 21,756 гривні
Гаряча вода (м3): «там» - 35,16 російських рублів; «Тут» - 74,22 гривні.
Курс гривні (хто не знає) до російського рубля на 17 вересня - 1: 2,6693 (?)
Хоча, звичайно, біда для населення всюди: з 1 жовтня в чотирьох містах


(Донецьку, Горлівці, Макіївці та селищі міського типу Новий Світ) тарифи підвищуються на 12%.
Звичайно, непідконтрольні райони Донбасу - це «зона бідності». Середня зарплата штатних працівників в ОРДЛО в липні склала 15 174 російських рублів або 5 640 гривень. У той же час, за даними Укрстату, в Донецькій області зарплата на підконтрольній території склала в липні 13 071 гривень або 35160 російських рублів, що в 2,3 рази більше ніж в ОРДЛО.
Відчутно. Але різниця в життєзабезпечуючих тарифах ще відчутніше - від трьох до шести разів. Так що теоретична можливість «змагання вітрин» в наявності: умови рівні, всюди злидні. Ось тільки поки ВЛАТ буде підписувати Меморандуми із зовнішніми кредиторами, войовничі націонал-радикальні генерали будуть пророкувати жителям ОРДЛО в'язниці і якісь «фільтраційні паузи», а президент витати в світах паралельних уявлень про ситуацію в своїй країні і її оточенні - на той час яскраву вітрину може вибудувати протилежна Києву сторона.
Останнім часом в українському політикумі популярна метафора: президента Зеленського «поклали в теплу ванну» і всіма силами охороняють його розслаблений спокій. А що, цілком можливо. Адже його інтерв'ю австрійцям - це саме розслаблений голос з теплої ванни, який не хоче нічого знати про грозу за дверима.
Але в теплій ванній можна і обос ... .ся!
Де СВІТ, Зеленський?

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.