Український уряд вважає хасидів загрозою для країни

8 сентября 2020, 10:22
Владелец страницы
журналіст
0
10
Український уряд вважає хасидів загрозою для країни

Україна закрила кордони для іноземців, включаючи тих, хто прямує з держав "зеленого списку".

На щастя, уряд в останній момент розширив список винятків, але проблеми це не вирішило. Імпульсивне, політичне і непродумане рішення про заборону вже підірвало довіру до України і створило проблеми для тих іноземців, чий приїзд потрібен нашій країні.
В даний час в Україну не можуть потрапити іноземні дипломати, представники європейських фондів і прості громадяни, які виявилися заручниками ситуації. Але в той же час ця заборона залишила кілька лазівок для приїзду хасидів в Умань. Уряд не визнає реальну причину накладеної заборони, проте її видно не озброєним поглядом.
Отже, для початку про мотиви уряду. Київ запевняє, що закриває кордони виключно через зростання захворюваності в Україні, "щоб стримати епідемію". Це суперечить логіці, адже ми заборонили в'їзд абсолютно всім іноземцям, включаючи жителів держав "зеленої зони", з захворюваністю в десять разів нижче української. Пояснення просте: офіційна версія не є правдивою.
Єдина причина закриття кордонів-це спроба зупинити хасидів, тобто ультраортодоксальних євреїв, які щороку їдуть до Умані на святкування Рош ха-Шана. Цю інформацію підтверджують численні джерела ЗМІ (www.pravda.com.ua/news/2020/08/28/7264457). однак в уряді вирішили не визнаватися ні в чому, і тому вважали за краще скласти легенду, нехай навіть абсурдну.
І в чому ж причина такого ставлення до хасидів? А ось тут вже не обійшлося без впливу пандемії. Справа в тому, що Ізраїль, з якого паломники приїжджають найчастіше, останнім часом міцно закріпився в десятці світових "лідерів" за показником нововиявлених хворих коронавірусом. Щодня діагностують 1500-2000 нових хворих (і це - на 9 млн жителів). Причиною цьому-ультраортодоксальні громади, жителі яких (у тому числі з релігійних переконань) не дотримуються карантинних заходів. Це час від часу стає темою обурень в ізраїльських ЗМІ, які фіксують чергове весілля на кілька тисяч людей без масок, засобів захисту тощо.
В Умань в останні роки приїжджало близько 40 000 хасидів, які проводили кілька тижнів в тисняві і близькому контакті. Без обмеження на їх в'їзд не менша кількість зібралася б в Умані і цього року. За коронавірусними реаліями це означає гарантоване масове зараження, після якого тисячі хворих повернулися б додому - в Ізраїль та інші країни. Для жителів Умані, які живуть поруч з паломницькими кварталами, ходять в ті ж магазини, як і хасиди, і живуть в одному під'їзді з ними, ця історія не могла б завершитися без наслідків. У цьому сенсі урядова заборона цілком обґрунтована.
Проблема в наступному: замість точкової заборони уряд обрав тотальний контроль, та ще й прикрив його неправдою. Заперечуючи реальну причину обмежень і заявляючи:» причиною є епідемія всередині держави", уряд створює враження, що він планує тримати кордони закритими ще дуже довго. Однак насправді Україна планує вийти з режиму ізоляції в кінці вересня - як тільки" хасидська загроза " пройде.
До слова, багатьох обурив і багатьом зламав плани не тільки урядова заборона, а й несподіване введення ізоляції за день до публічно оголошеного терміну. Єдиною причиною для такого "зсуву", знову ж таки, стала спроба"побороти хасидів". Справа в наступному: після оголошення про наміри закрити кордони, в уряді з'явилася інформація - хасиди також масово кинулися в нашу країну в останній дозволений день. У відповідь там вирішили зупинити їх, заодно "покаравши" добропорядних мандрівників.
На жаль, в уряді недооцінили побічні наслідки цього кроку, а даремно. Це божевільний удар по іміджу України, так як для всіх європейських організацій, таке рішення показало, що Україна залишається непередбачуваним партнером, який не дотримується власних, публічно проголошених рішень.
Однак поставленої мети уряд все одно не досягло. У підсумку хасиди, яких Київ намагався зупинити цією блокадою, все одно потрапили в Умань, а ось для добропорядних мандрівників Україна створила масу проблем.
Більш того, "під роздачу" потрапили також громадяни України - діти, які перебували за кордоном з родичами-іноземцями. Тепер вони просто не мають можливості повернутися додому! Важко навіть уявити емоції людей, яких так підставив власний уряд.
Українська держава, несподівано закривши кордони, створила проблеми для багатьох законослухняних громадян, але так і не змогла зупинити навалу хасидів. Видання єврейської меншини Jewishnews повідомляє, що прикордонники отримали вказівку пустити в Україну всіх хасидів, які прибули в аеропорти, всупереч урядовій забороні. Навіщо були всі проблеми, сльози, зірвані рейси, згорілі квитки? Питання вимагає відповіді.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.