Державне свавілля в Україні: колектори "вибивають" борги за комуналку

5 сентября 2020, 09:18
Владелец страницы
журналіст
1
283
Державне свавілля в Україні: колектори  вибивають  борги за комуналку

Про фінансову кризу в Україні знає кожен у світі. Українці звикли до високих цін, низьких зарплат, підвищення тарифів. Починаючи з 1 вересня, якщо не заплатиш за ЖКГ тебе не просто "посварити" і скажу

У постачальників комунальних послуг є три види стягнення боргів: через суд, шляхом переконання боржників розрахуватися і новий варіант-звернутися до колекторів
Для того щоб офіційно «вибити» борг, комунальні служби повинні подати позов до суду. Однак цей позов вимагає певних матеріальних витрат (сплата держмита, розмір якої залежить від суми боргу). Такий варіант використовують неохоче. Адже всі ці судові розгляди можуть затягнутися на роки, а мито потрібно платити відразу.
Співробітник однієї з колекторських компаній розповів, як вони працюють з боржниками. «Ми діємо набагато ефективніше ніж суд. Якщо борг невеликий - до 10 тис, і недавній, що утворився протягом року - двох, то можна взятися за неплатника «щільно» і результат буде вже через місяць. Ми не застосовуючи жодних заходів фізичного впливу, тільки психологічний тиск".
За його словами, колектор спочатку дізнається номери телефонів боржника, членів його сім'ї і регулярно дзвонить, вимагає розплатитися. Ставлять "робота" на автодозвон з невідомого номера, він дзвонить кожну хвилину і нагадує про борг. Змінити номер можна, але для більшості людей це не вихід, адже це може привести до втрати контактів, а колектори все одно вирахують твій новий номер. Як пояснює співробітник колекторської компанії, в 70% випадків боржники здаються і вносять необхідну суму. Після цього колекторське агентство отримує свій відсоток і всі щасливі.
Юристи в такому випадку вмивають руки. Дії колекторів законні, якщо немає прямих погроз на адресу боржника. Вони мають право на інформаційне спілкування. Можуть нагадувати про заборгованість дзвінками, листами, SMS і т. д.
Ніякого фізичного впливу, тільки, як відомо, психологічний вплив в сто разів гірше, ніж фізичне. Не всі люди стресостійкі. Хтось може не реагувати на дзвінки взагалі, когось навіть потішить спілкування з колекторами, хтось почне шукати будь-які способи швидше віддати борг і забути про це, як про страшний сон. А є люди з підірваною психікою, «слабкі» люди.
Наприкінці 2019 року у Чернівцях пенсіонер вчинив самогубство на території школи, в якій працював двірником на пів ставки. Він повісився через відключення газу в квартирі за несплату. Всі знайомі, колеги, друзі, характеризували його як спокійного і життєрадісного людини. Ніхто не очікував, що така дрібниця, як відключення газу настільки підірве емоційний стан старого, і він вирішить накласти на себе руки.
Пенсіонери та люди похилого віку - група людей найбільш схильних до психологічного впливу. Це люди минулого покоління. Для них "бути боржниками" рівносильно зраді Батьківщини. І якщо старий, без всяких там колекторів, а просто через борг йде вішатися, то, що буде, коли таку людину почнуть тероризувати дзвінками?
Надихаючі промови про Україну, як про правову, сучасну, європейську державу звучать вже не так переконливо. В якій це ще державі люди похилого віку вішаються через борги по комуналці? В якій ще державі комунальні служби можуть дозволити собі морально тиснути на боржника використовуючи колекторні послуги?
“Ми-найбільша країна в Європі. Ми-найсильніша армія в Європі " - так заявляє уряд України. Так чому саме Уряд України скочується до варварських методів впливу на людей? Може правлячим колам все ж варто переглянути закони? Хоча, для них проблеми звичайних людей-це лише проблеми людей. Як-небудь так вирішуватися. Або займуть у кого-небудь грошей, ну або повісяться.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.