УРЯД НЕ МОЖЕ ЗОБОВ’ЯЗУВАТИ ГРОМАДЯН НОСИТИ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

2 сентября 2020, 22:42
Владелец страницы
Адвокат
0
207
УРЯД НЕ МОЖЕ ЗОБОВ’ЯЗУВАТИ ГРОМАДЯН НОСИТИ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

...

Відповідно до підпункту 1 пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території України на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

У той же час Конституційний Суд України в пункті 3.2. Рішення від 28 серпня 2020 року № 10-р/2020 роз’яснив, що згідно зі статтею 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України; в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень; не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 Конституції України.

Конституційний Суд України наголосив, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом – актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 1, 3, 6, 8, 19, 64 Конституції України.

Отже, Кабінет Міністрів України не може зобов’язувати громадян носити засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски.

Носити чи не носити засоби індивідуального захисту – це право кожного, а не обов’язок.

Чому здорові громадяни повинні носити засоби індивідуального захисту у громадських місцях, а хворі наприклад на грип, туберкульоз, сифіліс, інфекційні дерматити, гельмінтози та інші небезпечні хвороби, якими можна заразитися побутовим шляхом, – ні?

Кожен сам вирішує як йому жити і який спосіб життя йому вести і ніхто не вправі вказувати громадянам у цьому.

А час покаже хто був правий – ті, які відмовляються носити засоби індивідуального захисту, або ж ті, хто всюди ходить у респіраторі або захисній масці.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.