Куди пропали турецькі гроші для кримських татар?

17 августа 2020, 09:58
Владелец страницы
журналіст
0
44
Куди пропали турецькі гроші для кримських татар?

Ще півроку тому президенти України і Туреччини домовилися про будівництво містечка для переселенців. Гроші виділили, а реалізація так і не почалася.

Нещодавно прозвучала новина, що Туреччина збирається виділити велику суму на будівництво містечка для кримських татар, які проживають в Херсонській області. Згідно з їхніми заявами, вони стримали свою обіцянку, але ці гроші кудись "пропали", і тепер влада Києва намагається змусити оплатити проект місцеву владу.
Ще півроку тому президенти України і Туреччини домовилися про будівництво містечка для переселенців. Гроші виділили, а реалізація так і не почалася.
Проблеми з'явилися вже на початковому етапі. Не змогли домовитися між собою Генічеська міськрада та Херсонська ОДА. У ході робочого візиту до Генічеського району голова Херсонської обласної держадміністрації Юрій Гусєв відвідав місце планованого будівництва містечка для переселенців у Генічеську. Під час бесіди мер міста Олександр Тулупов розповів, що єдиний законний шлях – це передача земельної ділянки міському комунальному підприємству та підписання меморандуму з турецькою стороною на виконання спеціальної програми під цей проект. Або земельний аукціон.
Однак цей варіант дуже не сподобався Гусєву. Він вважав, що ділянку можна безпосередньо виділити Фонду добробуту Криму, який займається проектом. Крім того, голова ХОДА, який перед президентом відповідає за реалізацію проекту, запропонував міській владі підвести комунікації за кошти міста.
"Якщо у вас більше 30 років не будувалося житло, навіщо ви викручуєте руки туркам? Туреччина допомагає Україні будівництвом житла за свої кошти і ви хочете, щоб ще й комунікації провели? Ви ж не безкоштовно це робите, вам виділять 16 квартир", – обурився Гусєв. Зрештою їхня розмова так ні до чого і не призвела.
За підсумком виходить, що Туреччина виділила гроші на будівництво містечка для місцевих кримських татар, з держбюджету виділяються кошти на неіснуючу «Кримську Автономну Республіку», будинків у татар як не було, так і немає досі. Одні розмови.
В результаті у місцевого населення складається тверда думка, що якщо так наполегливий губернатор у вимозі швидше будувати будинок для татар, а коштів на будівництво немає, то, значить, гроші були виділені, але до Генічеська вони не дійшли, так як "по дорозі" їх успішно вкрали.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Крымские татары,Херсонская область
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.