Порошенко №2 або як Зеленський став українізатором

30 июля 2020, 12:53
Владелец страницы
Редактор
0
34
Порошенко №2 або як Зеленський став українізатором

Спроби Верховної ради відкласти українізацію російськомовних навчальних закладів викликали хвилювання з боку націоналістів

Спроби Верховної ради відкласти українізацію російськомовних навчальних закладів викликали хвилювання з боку націоналістів, а партія колишнього президента України Петра Порошенка пригрозила проведеннями масових акцій протесту, якщо нинішня влада почне розгляд проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про навчання державної мови в навчальних закладах ". Як результат, Верховна рада відмовилася приймати цей законопроект. Невже Порошенко і його зграя перекричала парламент і переконала Зеленського слідувати політиці, якої дотримувався сам колишній президент України?
Обурення націоналістів спровокував документ Максима Бужанського, який внесли на розгляд в парламент. У ньому депутат фракції "Слуга народу" збирався скорегувати нинішній закон про мову, ухвалений в січні цього року, за яким всі учні 5-11 класів переходять на "мову". При цьому школи, де вчать на мовах Євросоюзу, потраплять під вплив цього закону тільки в 2023 році. А "корінні народи" такі як кримські татари, можуть навчатися рідною мовою до самого випуску. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь стверджує, що цей законопроект, передбачає великі зміни в освітньому сегменті, що істотно зменшить сфери застосування української мови і скасує норму про 80% навчання в навчальних закладах українською мовою.
У 2017 році Венеціанська комісія Ради Європи висловилася з приводу закону про українізацію шкіл, заявивши, що законопроект демонструє не саме прихильне ставлення до російської мови, через що порушується питання про дискримінацію російськомовного народу на території України. З цього приводу висловилася і Угорщина, яка обурилася і заявила, що готова використовувати право вето в НАТО, щоб захистити закарпатських угорців від українізації.

Весна 2019 ознаменувалася перемогою Зеленського на виборах президента, змінивши при владі Порошенко, який, перед відходом і підписав закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Хоча ще в 2005 році, будучи секретарем Ради національної безпеки і оборони виступав за російську мову, а в 2014 взагалі обіцяв керуватися 10 статтею Конституції, яка гарантувала вільний розвиток усіх мов, в тому числі і російського. Але до виборів 2019 го Порошенко виступив в ролі переконаного націоналіста, вигукуючи "Армія. Мова. Віра."
У свою чергу, Зеленський дуже обережно давав коментарі щодо мовного питання. Через що надії багатьох виборців на те, що партія Зеленського відмовиться від українізації, поступово згасали. Зрештою це і підтвердилося, новий президент нічого не змінив.
Пізніше лідер партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук відкрито звертався до Зеленському, закликаючи не робити зусилля над собою і не видавати себе за іншого, будучи російськомовним людиною. Єдиний, хто виступив за скасування курсу українізації з числа прихильників президента, був спікер Ради Дмитро Разумков, сказавши, що "Мовний закон" розколе Україну.
"Будь-який політик, особливо в умовах війни і непростій ситуації в державі, повинен думати не про те, як позитивно або негативно сприймуть його слова про мову, а розуміти, об'єднає це українське суспільство чи ні", - коментує Разумков.
Український політтехнолог Андрій Золотарьов стверджує, що нинішня політика в гуманітарній сфері має схожість з політикою Румунії початку 20 століття, яка анексувала території Бессарабії зі словами "Там все румунові, просто забули свою мову" Бухарест порахував це достатньою підставою для виправдання насильницької румунізації.
Причина всіх бід полягає в тому, що Зеленському не можуть і, з великою ймовірністю, не хочуть, пояснювати, що вибір мови-це про права людини і, якщо ігнорувати ці права, то це призведе до великих проблем.
А Порошенко, в свою чергу, спробує "виплисти" на тлі опору українізації, об'єднавши весь націоналістичний електорат, тим самим відбивши всі питання про корупцію. Російськомовний Порошенко, чия сім'я також говорить тільки російською, збирає навколо себе "патріотів" на догоду політичній доцільності.
Така поведінка пояснює Депутат Ради Олексій Журавко, як спробу зібрати свій стійкий електорат, який, як каже сам депутат, складається з націоналістів і русофобів. Люди, що підуть за ним куди завгодно, якщо трохи їм заплатити.
Відповідно до думки Журавко, політика Києва в питанні мови залишиться незмінною через те, що Зеленський щільно потрапив під вплив "націоналістичного меншини". Плюс до всього, можлива перемога Демократичної партії Сполучених штатів не мотивує що-небудь міняти, адже це та сама партія, яка підтримала свого часу Порошенко з його ідей українізації. З чого можна зробити висновок, що поки нинішня влада України прогинається під впливом націоналістичних ідей, найближчим часом відносини Києва зі своїми російськомовними громадянами краще не стануть, а перемир'я на Донбасі і зовсім можна не чекати.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.