"Делфі" стане одеським памятником Зеленському

27 июля 2020, 10:27
Владелец страницы
журналіст
0
36

Зеленський, говорячи про танкер "Делфі", назвав владу імпотентною. "Це ганьба для країни і для Одеси" - додав президент.

4 липня Президент України Володимир Зеленський "зажадав" найближчим часом прибрати затонуле судно "Делфі" під прапором Молдови з узбережжя Одеси, яке знаходиться там з 22 листопада 2019 року. "Я дуже прошу, до 20 липня приберіть це судно" – звернувся до представників судновласника і місцевої влади президент. Але в той же час додав, що 20 Липня – це попередня дата і терміни можуть бути зрушені в залежності від складності робіт. На скільки вони можуть бути збільшені не уточнювалося.

"Тут у людей Пляжний період, відпустка, а ми з листопада показуємо, що імпотентна влада" - заявив Зеленський. Чи говорив наш президент в тому числі і про себе, не зрозуміло. Танкер обіцяли прибрати до початку курортного сезону, але він все ще на місці.

На рахунок пляжного періоду. Не дивлячись на роботу з відпочиваючими (людям пояснювали, що купатися в морі не можна), бажаючих відпочити на пляжі чимало.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куцій залучив до процесу представників бізнесу, які надали буксири для установки судна на рівний Кіль. 18 липня з раннього ранку почалася багатогодинна операція з підйому танкера. За день було зроблено дві спроби підняти затонуле судно і в обох випадках моряки не зуміли впоратися з тросом. Один з одеських бізнесменів Андрій Ставніцер, компанія якого бере участь в операції, повідомив про неможливість транспортування судна в даний час. Глава Держекоінспекції України Андрій Мальований пояснив це тим, що танкер "занадто важкий", тому троси не витримали.

Незважаючи на те, що раніше повідомлялося про відсутність на борту вантажу, який би загрожував екологічній ситуації Одеської області, експертиза виявила перевищення допустимої концентрації нафтопродуктів у воді в 53 рази (джерело: Facebook в.о. голови Держекоінспекції України Єгора Фірсова). Представники компанії судновласника поклали провину за витік палива із затонулого танкера на відпочиваючих, які "пошкодили плавучі загородження, залазили туди і фотографувалися". 22 липня мер Одеси Геннадій Труханов заявив про новий витік нафтопродуктів з пошкодженого корпусу танкера.

"Це ганьба для країни і для Одеси", - так охарактеризував ситуацію Зеленський ще 4 липня і мав рацію. Військові з восьми країн, що беруть участь в українсько-американські навчаннях Sea Breeze-2020, побачать величезну іржаву громадину посеред міського пляжу, яка є красномовним свідченням відсутності порядку в країні. Однак ці навчання хвилюють нашого президента більше, ніж здоров'я відпочиваючих і екологія Одеси. Це не тільки нездатність нашої країни підняти танкер, що сів на мілину, це нездатність Зеленського домогтися виконання власних розпоряджень.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.