Загроза для будівельної галузі

13 июля 2020, 13:14
Владелец страницы
політолог
0
1154

нормотворчість Кабміну у будівельній галузі

В умовах, коли значна частина економіки (з відомих причин) стала, для держави критично важливим є підтримання того, що ще працює. Ну або, щонайменше, не підтримка, а просто необхідність «не заважати». Загалом, це аксіома, однак в Україні все виявляється не так просто. Індикатор чого – ситуація в будівельній галузі.
Зокрема, Конфедерація будівельників України звернулася з відкритим листом до Кабінету міністрів щодо проблем, що виникли на ринку ліцензування у будівельній галузі внаслідок прийняття постанови КМУ №219 від 13 березня.
Про що мова?
Будівельники наголошують на наступних правових колізіях, які виникли внаслідок ухвалення нових норм. Зокрема, згідно до норм закону для будівництва необхідна ліцензія, а відповідно до постанов Кабінету міністрів України — сертифікат; не визначено як бути із безстроковими ліцензіями на будівництво, які були видані до Постанови № 218 (їх понад 3 тис.); не можна нічого робити щодо зупинення, відновлення дії та анулювання ліцензій, вносити зміни до Переліку видів робіт виданих ліцензій, бо згідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" приймати такі рішення має право тільки орган ліцензування, а він на сьогодні не визначений.
Відповідно, будівельники домагаються відновлення ліцензування на період, поки реально не запрацюють нові зміни. Думаю, що треба вирішувати питання максимально швидко із залученням усіх заінтересованих сторін. Звісно, позиція будівельників – не якась «аксіома». Вони переслідують свої власні інтереси. Водночас, не викликає сумнівів, що якщо із будівництвом теж почнуться проблеми, то від цього точно ніхто не виграє. Включно з Урядом та бюджетом, за який він відповідає. Тож тягнути немає смислу, необхідно негайно вислухати сторони та усунути будь-які колізії та суперечності, що утворилися у правовому полі. Чи розробити якісь тимчасові рішення.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.