Коли закінчиться карантин. Як підготувати дитину до «старого» режиму

04 травня 2020, 16:18
Власник сторінки
0
17
Коли закінчиться карантин. Як підготувати дитину до «старого» режиму

Про те, як безпечно «повернути» дітей у садок після карантину, або «знову адаптація»

Погана новина — так, період адаптації до садка після карантину неминучий (як і у дорослих — період адаптації після повернення на роботу).

Хороша новина — він буде не таким довгим і не таким складним, як той, який ми вже з дитиною проживали.

Ми — навіть найуважніші, найідеальніші, найтерплячіші батьки, не можемо зараз задовольнити потребу дітей (від 3,5 років) у контактах. Ми не випадково так втомлюємося, діти не випадково вимагають так багато уваги. І це точно не про нас і наші компетенції — це про їх розвиток, їх потребу адаптуватися до життя у великому світі й освоювати різні ролі.

Порада для сімей з дітьми будь-якого дитсадкового віку: грати з дитиною в дитячий садок. Я не знаю, коли дітям дозволять повернутися в садок. Але нам важливо пам’ятати, що це має бути, і готуватися до цього.

— Просто зараз намагатися повертатися у звичний режим дня. Режим дня — це не тільки про тілесність, відпочинок, це і про відчуття кордонів, безпеку, правила.

— Просто зараз дітям важливо влаштовувати «зустрічі» з дітьми їхнього віку. Ідеально — Zoom-тусовки з дитсадковою групою. Перші зустрічі мають бути короткими, хвилин по 10. З обов’язковою модерацією вихователем (або адекватним батьком), який по черзі в кожній зустрічі назве дітей по імені, привітається, дасть відчуття важливості кожної дитини. Чудово буде, якщо на «зустріч» діти «прийдуть» з улюбленою іграшкою. І познайомлять одне одного зі своїми «друзями». Потім цю іграшку можна буде з собою взяти в садок — вона вже буде «знайома з чужими» людьми.

Такі зустрічі можуть бути нечастими, але регулярними. Хоча б двічі на тиждень по 10−15 хвилин. Так, дорослим важливо бути поруч, щоб долучатися і, якщо потрібно, модерувати. Так, дітям після цих зустрічей важливо буде відпочити. Ви можете спостерігати перезбудження.

— З дітьми важливо «мріяти». Ми можемо говорити: «А я мрію піти на роботу. Я уявляю, як одягну сукню, туфлі, підберу сережки — які, як тобі здається, пасуватимуть сережки до цього плаття? Давай помріємо, як і ти збираєшся в садок. Ти що хочеш одягнути? А яку іграшку візьмеш? А якою дорогою ми підемо?» — і в уяві «пройдіться» до садочка.

— Будь ласка, пам’ятайте, що після тривалого карантину дітям складно з нами розлучатися.

— Перший тиждень діти можуть повертатися з садка більш примхливими і перезбудженими, ніж зазвичай.

— Важливо в перший день забрати дитину трохи раніше. Ідеально, якщо в садку підготуються до зустрічі і зроблять свято, розвісять фотографії дітей (дитина, коли приходить у групу і бачить там своє фото, відчуває себе вже інтегрованою «у середовище», відчуває безпеку). Чудово, якщо в групі вже були до карантину придумані «традиції» — свої рукостискання, свої «секретні слова». Якщо немає — саме час їх придумати (взагалі, це добре і для всіх сімей).

— Чудово створювати нові традиції, як у сім'ях, так і в дитсадкових групах. У молодшій школі і в садках пропонується починати день з пісеньки, яку можна супроводжувати «руханками» — рухами. Коли ми співаємо разом, це не просто синхронізація, це важливий досвід близькості.

— Нагадуємо про те, що є «правило трусиків». Що є інтимні частини тіла. І про те, що є іграшки їхні особисті — якими вони не зобов’язані ділитися, якщо не хочуть, але можуть грати разом з іншими. Є чужі іграшки — які ми беремо тільки з дозволу. І є іграшки загальні — якими ми граємо разом, домовляючись про загальну гру.

— Дітям важливо дати гарантію, що ми по них прийдемо. Особливо, якщо ми багато разів повторювали: «Коли ж уже карантин закінчиться, я від тебе втомився, а не зроблять у садку цілодобову групу?».

— І… ми ж пам’ятаємо, що дитина поруч з нами може поводитися гірше, ніж у садку, з бабусями і нянями? Це точно не тому, що ми погані батьки, а якраз навпаки.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: дети,карантин,Коронавирус в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.