Коронавірус заганяє людей в армію

8 апреля 2020, 12:37
Владелец страницы
Редактор
0
31
Коронавірус заганяє людей в армію

Прийняті країнами Євросоюзу профілактичні заходи в зв'язку поширенням коронавируса COVID-19 привели до того, що в Україні змушені повернутися сотні тисяч громадян.

Прийняті країнами Євросоюзу профілактичні заходи в зв'язку поширенням коронавируса COVID-19 привели до того, що в Україні змушені повернутися сотні тисяч громадян, нелегально працювали в Польщі, Угорщині, Чехії та в ряді інших держав ЄС.

Серед прибулих багато тих, хто ухилявся від військової служби.

За словами офіційних осіб ВСУ в даний час в зоні бойових дій знаходяться тільки контрактники, а строковики служать в інших регіонах країни і на Донбас не залучаються. Але на ділі, вагома частка солдатів в зоні проведення ООС - це вчорашні призовники, які потрапили в армію за призовом і уклали за прискореною програмою контракт, в т.ч. під тиском командування. Брак бійців у військових частинах ні для кого не секрет.

Наявну проблему керівництво Міністерства оборони і Кабінет міністрів України вирішили виправити введенням додаткових обмежень для чоловіків призовного віку на виїзд з країни, які планується запустити після завершення карантинних заходів (в тому числі і з відновленням призовної кампанії). Так Міноборони запропонувало ввести для них обов'язкове отримання дозволу у військовому комісаріаті для того, щоб виїхати з країни. За наявними даними (згідно зі статистикою силових структур), серед повернулися в країну громадян перебувають близько 100 тисяч потенційних військовослужбовців.

Крім того, військкомати запропонували проводити роз'яснювальну роботу серед громадян, які можуть відбувати покарання в місцях позбавлення волі. На неофіційному рівні їм буде пропонуватися варіант замість тюремного ув'язнення, пройти військову службу за контрактом на термін, менше кримінального. При затвердженні даного пункту комплексу заходів, військові отримають додатковий ресурс для набору військовослужбовців з числа потенційних кримінальників.

На думку генералів в міноборони, такі заходи дозволять різко знизити потреби ЗСУ як в строковиків, так і в контрактників. Однак розібратися в причинах, які змушують уникати військової служби ста тисячам громадянам своєї країни, перш ніж вводити нові обмеження в високих кабінетах ніхто не бажає.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.