А КОНІ ВСЕ СКАЧУТЬ І СКАЧУТЬ, А ХАТИ ГОРЯТЬ І ГОРЯТЬ…

23 марта 2020, 15:12
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
1618

Вирощувати, переробляти, створювати робочі місця і годувати світ. Це те, для чого ми «покликані» у світ, це наше призначення. Але спершу маємо нагодувати свій народ!

Історія циклічна… Дуже важкі роки початку XX-ого століття стали величезним викликом для українського народу.  

Тогочасна українська держава була розірваною між різними імперіями на заході і сході. Держава та народ, який 7 років у війні, виснажений війною, де основну частину армії складали люди, які б мали, по ідеї, працювати на землі, коли не тільки війна, але й хвороби стали основною причиною смертей людей.

60 відсотків громадян вимирали від невідомих на той час хвороб. 20% - від голоду. 17-20% під час війни або загинули, або поранені, або померли згодом. Це був дуже і дуже скрутний час.

 Неврегульоване земельне питання…

І коли селянам більшовики обіцяли те, що всім дадуть землю, то вони повірили і підтримали цю ідею, а потім з`ясувалося, що насправді землі не дали. Насправді земля «перекочувала» у колгоспні утворення, які не були притаманні для українського народу і почали викликати низку суперечностей. Тим більше, розуміючи те, що потрібно нарощувати с/г виробництво, а на той період часу, у 19-ому, 18-ому, 17-ому роках, насправді виробництво с/г продукції тільки падало.

Насправді рано чи пізно це привело б до того, що продуктів харчування не вистачало б. У той же період часу, як західні, так і східні сусіди дивились на українську землю саме як на «комору», з якої можна взяти необхідні продукти харчування.

 

Німці відправили свою армію, яка начебто допомагала українцям, але платою за те, що німецька армія була на території нової української держави – Української Народної Республіки – було якраз зобов'язання постачати продукти харчування.

Схід з більшовиками бачив в Україні основне джерело забезпечення продуктами харчування. Тому і сходу і заходу потрібно було одне – те, що вирощується руками українців на українській землі.

 

Але самі українці ні першим, ні другим потрібні не були зовсім.

 

Зародки перших політичних партій консерваторів, потужної Української хліборобсько-демократичної партії, партії соціалістів, соціал-демократів, націоналістів, анархістів власне були знищені також у цьому великому стрімкому потоці. Не сформувалася політична система держави, яку узурпувала за дуже короткий період часу велика Радянська держава з утворенням Радянського Союзу в 1922 році і з фактично насильним затягуванням українців та багатьох інших народів до нового утворення.

І можливо причина і нинішньої «патологічної» недовіри українців владі ще й в тому, що Україна довго не мала своєї державності, влади, яку вона вважала своєю. Завжди була чужа — Російська імперія, СРСР, колективізація, голодомор. Тому  українці ніколи владу не наділяли тією сакральністю, яка, скажімо, була і є в Росії.

 

Йшов 1921-й рік. Весна - треба сіятися, а посівного матеріалу бракує. Чому? Тому що він у вигляді продуктів роз'їхався по всьому світу. Світ воював, і кожна нація переймалася за свій рідний народ.

І, мабуть, мало б хто в світі знав би про ці реалії, як би не з'являлися люди, які почали говорити правду про те, що є насправді в Україні.

 

Гарет Джонс. Нещодавно світ побачив прекрасний фільм «Ціна правди», в якому йдеться про те, як у 30-ті роки СРСР відвідує молодий британський журналіст Гарет Джонс з метою взяти інтерв'ю у Сталіна. Ставши свідком нещадного терору та народних страждань, Гарет, ризикуючи життям, пише статтю про абсолютно іншу сторону радянської утопії. 

Були і є сьогодні багато таких людей, які досліджують, шукають правду про те, що ж насправді, відбулося у двадцятих, тридцятих роках минулого століття.

Джеймс Мейс. Американський історик, дослідник, який вивчав голодомор і провів багато часу в Україні, говорив прості речі, про те, що українцям потрібно єднатися довкола своїх цінностей, тому що буде багато викликів і їх потрібно буде пройти.

 

На днях передчасно пішла з життя Ірина Бекешкіна, відома українська соціологиня, одна з найавторитетніших науковців, людина, яка щиро любила свій народ та Україну. Не стало, мабуть, самого видатного соціолога, науковця соціології нашої держави років незалежності. Вона була справді тією людиною, яка заклала основу довіри до соціології як науки в нашій країні. Одні вибори, другі, треті…

Але те,  що каже професійна соціологія у нашій державі, воно підтверджується. Я думаю, що останні інтерв'ю Ірини Бекешкіної багато чого і багато кому можу щось розповісти.

І дуже хочеться саме сьогодні згадати її слова, згадати слова Людини, яка знала про українське суспільство майже все (від настроїв, уподобань, насторог до закономірностей функціонування):

«Українець висить над прірвою і тримається однією рукою за європейський берег, іншою рукою – за російського орла. Так, зараз він ще там, у прірві, але обома руками має триматися за європейський берег, і вибратися з прірви він може лише туди».

Отже, переходячи від історії до сучасного тривожного сьогодення та пожинаючи такі невтішні, як бачимо, наслідки, в першу чергу, потрібно шукати причини.

Планета і природа втомилася від людства. Американські вчені вчора разом з колегами з різних країн ще раз підтвердили, що вірус, який отримав назву «коронавірус COVID-19», за своєю специфікацією не штучне утворення. Це геном створений природою. Найстрашніша ж, як відомо, зброя - невидима.

Отже, природа хоче відпочити.

Ще настане мир з природою в певний період часу, але він буде тоді, коли люди зрозуміють завдяки Кому і Чому вони живуть на сьогоднішній планеті!

А «пандемія коронавірусу COVID-19»  – це урок для людства і України. І ми повинні розуміти, що кожна нація, кожен народ, кожна держава в подібній ситуації буде думати виключно про себе.

Тому базові речі, ЗЕМЛЯ і ЛЮДИ, повертаються знову ж на таку саму важливу величину, якою вони були на початку XX-ого століття.

Сьогодні треба дбати про свій народ, про свою націю і про те, як рухатися далі.

Це великі виклики, але водночас у нас з'являється вкотре шанс, через 100 років заснувати справді потужну економіку на основі дрібного та середнього бізнесу, де мають прийти до влади структуровані політичні сили, які несуть в собі ідеологію, стратегію і конкуренцію команд.

І саме тоді розпочнеться нова Україна, яка в сьогоднішньому світі ще раз зрозуміє, що можна їздити на велосипеді чи літати на літаку, можна одягати брендовий костюм чи звичайні черевики, але кожна людина, яка прокидається чи народжується, з першого дня хоче їсти.

Нам Бог подарував 25 відсотків світових чорноземів, ми найбільша за територією держава в Європі, у нас із Францію найбільше орної землі.

Пора прокинутися та зрозуміти, що це те, що подаровано Богом, що має бути основою нашої держави і нашої стабільної успішної економіки.

Вирощувати, переробляти, створювати робочі місця і годувати світ. Це те, для чого ми «покликані» у світ, це наше призначення. Але спершу треба нагодувати свій народ!

Тому ми маємо пережити ці важкі часи. Всі, хто може працювати на землі, на присадибних ділянках, купити хату, ПОВЕРТАЙТЕСЯ У СЕЛО! Березень, травень, квітень - відлік не такий великий. Ці три місяці годують рік.

Засіємось, посадимо, зберемо урожай! І пройдемо всі виклики!

Ціна нафти ніколи не зрівняється з ціною хліба. Нафта або є, або її нема. А хліб має бути кожного дня.

 Віталій Скоцик, доктор економічних наук, голова партії "КРАЇНА"

 

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.