Я думаю, що не дуже багато з вас і згадає. А молоко ж є відмінним джерелом мінералів, вітамінів і корисних речовин. Білок, що надходить в організм після навантажень, служить для зміцнення і розвитку мускулатури. І цей білок міститься саме в молоці, тоді як інші напої цим похвалитися не можуть.
А чи знали ви, що
77% молока в Україні виробляється не великими підприємствами, а тими
людьми, які не вважають себе сільськогосподарськими виробниками.
Подумайте! В Україні 5 млн. домогосподарств, у них в користуванні п’ять з половиною мільйонів гектарів землі, і з них три мільйони - рілля. Це люди, які живуть і працюють на землі… Це вчителі, лікарі, пенсіонери… Саме вони і виробляють левову частину с/г продукції. Здається, землі не так багато, та саме домогосподарства дають понад 65% продукції сільського господарства.
Ви здивуєтесь, та 77% молока, понад 80% картоплі, 40 % яєць, половина виробництва м’яса та понад 90% овочів та фруктів виробляється людьми вдома.
Ця вся продукція ще недавно була у містах на оптових та інших ринках. На базарах, де ви могли спокійно купити справжню свіжу домашню продукцію, що люди вирощували у своїх присадибних господарствах.
Більше того, при зруйнованій системі кооперації люди ще й самі довозили до міста всю цю продукцію.
Старше покоління ще пам'ятає, що не так давно по селу їхав «заготівельник» і збирав все те, що було у надлишку у сільських родин: овочі, фрукти, яйця, молоко і багато чого іншого. Вся ця продукція через систему кооперації потрапляла на переробні та консервні заводи, а далі - і до міських ринків та магазинів.
Коли ж систему кооперації зруйнували та розікрали її майно, люди з села потягнулися з торбами до міста. Правда, лише ті, що молодші, здорові та сильні.
А старші та безсилі так і залишились з яблуками та грушами під деревами в саду, чи картоплею в льосі.
У цей же час такі ж старші міські жителі з мізерними пенсіями були змушені купляти іноземні овочі та фрукти поштучно, так як на кілограм товару грошей не вистачало.
До речі, кооперацію людству подарувала саме Україна. А митрополит Андрей Шептицький довів цей інструмент організації праці людей до найвищого рівня, інвестуючи з людської праці в науку, культуру та мистецтво.
І зараз завдяки кооперації малих і середніх виробників у світі виробляється понад 51% всієї продукції сільськогосподарського виробництва. А в Україні – гниє на селі і навіть не пахне в місті!
А з карантином та обмеженням пересування сьогодні ця вся людська праця лишається на селі.
Тому не сидіть в місті, їдьте в село, де все це є. Ви можете пити свіже молоко і, разом з тим, допомагати селянам вирощувати все те, що потребує сьогодні дбайливої праці.
Не думайте, що в нас чогось немає. Не гоніться за цінами і не «вимітайте» прилавки магазинів. Не панікуйте. Збирайтесь і їдьте в село. Воно вас породило, воно вас і порятує!
І не забувайте про цибулю, петрушку і свіжий щавель. І про воду з криниці з подякою природі, а не з крану з оплатою водоканалу!
Не «бродіть» по магазинах, не сидіть перед телевізором. Гайда в село! Воно чекає вас!
Віталій Скоцик, доктор економічних наук,
Голова політичної партії "КРАЇНА"