Українським медикам готуються урізати зарплати

27 февраля 2020, 12:16
Владелец страницы
Редактор
0
4945
Українським медикам готуються урізати зарплати

У багатьох лікарнях вже з'явилися попередження "про зміну умов оплати праці" з 1 квітня цього року.

У багатьох лікарнях вже з'явилися попередження "про зміну умов оплати праці" з 1 квітня цього року. Лікарям обіцяють тільки мінімалку, тобто, 4,7 тисячі гривень на місяць. А кого така зарплата не влаштовує-можуть звільнятися, - заявляє керівництво більшості клінік.

Втім деякі лікарні не зможуть платити навіть мінімалку, тому будуть змушені переводити докторів на часткову зайнятість і скорочувати "зайвий" медперсонал.

Українські медики і зараз отримують небагато, але це все одно не "Гола" мінімалка. Хірургам платять до 8 тисяч гривень, вузьким фахівцям (невролог, ЛОР, гастроентеролог та ін) — до 6 тисяч. У Києві оклади вищі - до 10-12 тисяч.

Причина зарплатних скорочень-початок другого етапу медреформи, який стартує з 1 квітня цього року. Саме під цю реформу лікарям, навпаки, обіцяли підвищення окладів. Але, судячи з усього, Про надбавки доведеться забути. Адже обіцяне фінансування далеко не завжди покриває навіть собівартість лікування.

Головне нововведення медреформи-зміна схеми фінансування. Зараз лікарні отримують медичну субвенцію, яка в тому числі, покриває витрати на комуналку і зарплати. Але з 1 квітня субвенції (залишать тільки 60% від минулорічного показника) і почнуть платити за кожен пролікований випадок за спеціальними тарифами, нещодавно затвердженими Кабміном.

Самі медики називають ці тарифи явно заниженими. Деякі цінники занижені на 40-80%, а деякі — в рази. Так, лікування гострого інфаркту міокарда МОЗ оцінило в 16 тисяч гривень, тоді як в реальності вартість може скласти до 50-70 тисяч залежно від складності випадку.

Але, щоб отримати навіть ці гроші, клінікам ще потрібно укласти договори з Нацслужбою здоров'я, а під її критерії підходять далеко не всі міжустанови.

Експерти вже лякають наслідками: лікарі стануть масово звільнятися, а лікарні — закриватися. Пацієнтам же доведеться платити за лікування зі своєї кишені ще більше, ніж зараз. Хоча влада, навпаки, обіцяє, що з початком другого етапу медреформи всі послуги для громадян стануть безкоштовними.

Тобто, виходить, що українцям доведеться доплачувати за лікування ще більше, ніж зараз. І це при тому, що влада, навпаки, рекламуючи реформу, заявляє, що людям більше ні за що не доведеться платити — все компенсує держава.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: медицина,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.