Історична пам'ять у польсько-українських стосунках

24 января 2020, 16:42
Владелец страницы
0
123

На початку 2020 року була оприлюднена спільна заява послів Республіки Польща та Держави Ізраїль

у якій вони розкритикували вшанування владою України низки діячів, серед яких – лідери ОУН Андрій Мельник, Степан Бандера, а також письменник і політичний діяч Іван Липа та його син Юрій Липа.

На жаль не дивлячись на тверду позицію Польщі щодо Росії та питань інтеграції України до європейського та євроатлантичного простору, суперечливі історичні події двох народів продовжують активно використовуватись польською стороною.

Не варто очікувати, що польській стороні подобатиметься ОУН-УПА.

Цілком природно, що полякам дуже не подобається ренесанс ОУН-УПА, який зараз, знову ж таки, цілком природно, відбувається в Україні. Ми зараз взагалі продовжуємо бути в процесі створення політичної української нації. Тому звернення до успішних прикладів боротьби за цю націю є цілком резонним.

В свою чергу, ми можемо скільки завгодно доводити, що поляки не мають права нас звинувачувати, бо самі не кращі, бо їх Пілсудьский – це набагато гірше за Бандеру, що Армія Крайова теж вирізала українців, згадувати про операцію «Вісла» тощо. Однак за всіма цими розмовами ми маємо шанс втратити найбільшого союзника. А як відомо від сварок України та Польщі виграти може тільки Росія.

Чисельна польська меншина Житомирщини розуміє, що відновлення історичної пам’яті єднає суспільство, є символом боротьби за українську державність та проти російської агресії. В свою чергу, окремі представники Польщі намагаються використати трагічні спільні сторінки історії двох народів для нагнітання ситуації в українсько-польських стосунках.

Варто пам’ятати, що під час нещодавніх перемовин на вищому рівні наші держави домовились розбудовувати діалог з історичних питань на експертному рівні. А це, у свою чергу, потребує додаткових зусиль, зокрема дипломатичних, у напрямку забезпечення конструктивної співпраці фахівців у сфері історичної пам’яті двох народів.  А подібного роду заяви польської сторони призводять тільки до контрпродуктивності розвитку українсько-польських міждержавних відносин. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.