ТЕЗИ

6 января 2020, 12:53
Владелец страницы
економіст
0
22

проекту Закону України «Про припинення дискримінації власників сільськогосподарської землі, підтримку самостійного господарювання через використання земель у власній виробничій діяльності та ефективний обмін земель (Про прогресивні (ефективні) земельні відносини)»

1.  Термін закінчення дії  договору оренди обчислюється від дати його укладення. Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації такого права.

   

2. Власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення матимуть право достроково, попередивши за 1 рік, розривати договори користування (оренда, емфітевзис) належних їм земельних ділянок на підставі вимоги про дострокове розірвання.

 

3.  Власники земель фінансуються (3% річних) в режимі споживчого кредитування за рахунок прямого державне кредитування для оплати заборгованості, яка виникає у разі розірвання ними договорів користування землею у вигляді різниці між отриманою сумою за договором користування та фактичною сумою за користування.

 

4.  Набувачами права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть бути:

громадяни України

Громадян України має право бути набувачем тільки однієї земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею не більше 8 гектар (не більше максимального розміру земельної ділянки отриманою в результаті розпаювання), що відповідає граничного обсягу права власності на землі сільськогосподарського призначення, які можуть набуватися у власність однієї особи.

органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють права власника від імені Українського народу в межах, визначених Конституцією України.

 

5.  Повернення незаконно відчужених земельних ділянок (під час дії заборони на відчуження землі) їх власникам.

 

6.  Кредитування власників землі в режимі споживчого кредитування за рахунок прямого державного кредитування(3-5% річних)  в одно-трикратному розмірі нормативно-грошової оцінки для задоволення нагальних споживчих потреб.

 

7.  Обов’язковий викуп земельної ділянки органами місцевого самоврядування чи органами державної влади за ціною  в  двох-чотирьох кратному розмірі нормативно-грошової оцінки.

 

8.  Кредитування громадян України за рахунок прямого державного кредитування (3-5% річних) для купівлі земельних ділянок в двох-чотирьох кратному розмірі нормативно-грошової оцінки.

 

9.  Формування державної підтримки об’єднання власників землі в товариства власників землі, які створюються для самостійного господарювання на землі.

 

10.  Кредитування товариств власників землі за рахунок прямого державного кредитування (1-3% річних)

 

Наслідки:

-  припиниться дискримінація власників землі її користувачами (орендарями);

-  припиниться дія необґрунтованих перепон у володінні та розпорядженні землею її власниками;

-  отримання          країною ефективного власника землі в результаті ефективного обміну землею без втрати суб’єктності права власності на землі;

-  сформуються і будуть впроваджені ринкові механізми в земельні відносини;

-  відбудеться зростанню доходів власників землі від належної їм землі;

-  об’єднання власників землі з метою повноцінного розвитку аграрного виробництва на території територіальної громади (громад);

-  справедливе усуспільнення результатів діяльності підприємства між всіма учасниками утворення відповідно до внеску учасника чи виконуваної роботи

-  будуть виправлені законодавчі та судові суперечності, які діяли проти селян-власників землі;

-  сформуються умови і почнеться перехід до самостійного господарювання власниками землі на ній;

-  сформуються сприятливі  інвестиційні умови для розвитку аграрної галузі.

-  унеможливиться будь-яка концентрація землі як негативного чинника для соціально-економічного розвитку країни;

-  почнеться зростанню цінності землі;

-  унеможливиться загроза національній та продовольчій безпеці країни від формування ірраціональних земельних відносин;

унеможливляться політичні і соціальні конфлікти на ґрунті земельних відносин.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Земля
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.