Сім’я нардепа Ігоря Абрамовича пов'язана з корупційними схемами у Харкові

17 ноября 2019, 02:06
Владелец страницы
0
39
Сім’я нардепа Ігоря Абрамовича пов язана з корупційними схемами у Харкові

Дружина Сироти Ганна надає автомобілі в безоплатне користування Ігорю Абрамовичу автомобілі. Абрамович був помічником харківського нардепа Олександра Фельдмана

Більше півмільярда гривень на ремонти шкіл та дитячих садків виділив харківський Департамент освіти та районні управління з 2017 року. З них десятки мільйонів осіли в кишенях ФОПів з оточення «ефективних менеджерів» Геннадія Кернеса. Хто розпилює гроші, виділені на ремонти закладів освіти, повідомляє «Антикорупційний блок».

ФОП Олександр Малюгов (ЄДРПОУ 3429803110) за документами виконує ремонти шкіл та дитячих садків. Протягом року на ремонтах покрівлі та встановленні дитячих майданчиків Малюгов заробив 1,5 млн грн.

Своє перше замовлення він отримав через 2 тижні після реєстрації себе як ФОП. Усі підряди бізнесмена від однієї установи – Департаменту освіти Харківської міської ради. Всі договори з Малюговим Департамент уклав за неконкурентною процедурою, без проведення торгів.

Свій робочий день бізнесмен починає із зустрічі з робітниками біля свого будинку. П’ють каву, курять та їдуть на роботу. Малюгов на власному автомобілі, робітники – на Газелі, що належить комунальному підприємству «Харківське ремонтно-будівельне підприємство», скорочено «ХРБП».

Обидві машини заїжджають на територію КП «ХРБП». На в’їзді діє пропускний режим, тож Малюгов та його супутники не випадкові гості.

Інший ФОП, який отримує більш серйозні суми від харківських освітян – Ірина Малюгова (ЄДРПОУ 3128203344). Вона займається капітальними ремонтами ігрових майданчиків. З червня минулого року вона отримала 77 підрядів на загальну суму більше 8 млн грн. Свій перший договір бізнесвумен уклала вже через місяць після реєстрації ФОП.

Малюгова отримує замовлення за однією схемою: виключно від Департаменту освіти і без проведення торгів.

Ми запитали у директора Департаменту освіти Ольги Деменко, за якими критеріями освітяни обирають виконавців робіт:

На жаль, нема ніяких нормативних документів, згідно яких ми могли би керуватися у підборі виконавців робіт. Нема таких нормативних документів і, це по-перше. По-друге, не так багато бажаючих працювати саме з освітою бо у нас стислі терміни роботи, у нас серйозні вимоги до робіт, і у нас серйозні вимоги до гарантійних термінів.

Ірина Малюгова, отримавши замовлення на величезний обсяг робіт, не виглядає зайнятою. Судячи з Instagram, вона полюбляє подорожувати. Коли ж вона лишається в рідному місті, то займається особистими справами, ходить по магазинах та кафе.

Чоловік Ірини Малюгової – заступник директора «Харківського ремонтно-будівельного підприємства» Ігор Малюгов. Він має декларувати все майно, яким користується його сім’я. Але автомобіль, на якому їздить його дружина, в декларації не зазначено. Білий Kia Rio Ірини Малюгової записаний на її колегу по ремонтах Олександра Малюгова.

Ще один спеціаліст з ремонту освітніх закладів – Олександр Малінка (ЄДРПОУ  3498504137). Від структур Харківської міської ради він отримав підрядів на 10 млн грн. Більшість замовлень від Департаменту освіти та його районних управлінь.

Олександру Малінці 24 роки. Як ФОП він зареєструвався 2 роки тому і вже через 2 тижні після реєстрації отримав своє перше замовлення.

Бізнесмен Олександр Малінка зареєстрований у селі Черкаська Лозова. За цією ж адресою зареєстрована фірма «Укрбуд-М» (ЄДРПОУ 42913720). Ця фірма зі статутним капіталом в 1 тисячу гривень протягом 7 місяців отримала від харківських освітян замовлень на ремонти на більш ніж 4 мільйони гривень.

Олександр – не єдина Малінка в селі. В Черкаській Лозовій також мешкає Малінка Віктор Павлович. Він працює начальником дільниці в КП «ХРБП». Віктор Малінка є засновником трьох підприємств: ТОВ «РЕМСЕРВІС-М» (ЄДРПОУ 40416343) ПП «ХАРКІВРЕМСЕРВІС»  (ЄДРПОУ 35617286) та ТОВ «ХАРКІВРЕМСЕРВІС-М»»  (ЄДРПОУ 40234421). Усі три фірми мають один контактний номер телефону (0675769689). Ці підприємства з Прозорро отримують підряди на ремонти – переважно від Департаментів та управлінь освіти Харкова та мають статутний капітал у 500 та 1 000 грн. Разом ХАРКІВРЕМСЕРВІС» (ЄДРПОУ 35617286) і «ХАРКІВРЕМСЕРВІС-М» отримали з Прозорро 39 млн грн.

Директором «ХАРКІВРЕМСЕРВІС-М» є Малінка Людмила Вікторівна. Її чоловік –Ільченко Олександр Григорович, є директором ТОВ «РЕМБУД-ХАРКІВ» (ЄДРПОУ 41044442), яке також ремонтує освітні заклади. Ільченко також має стосунок до КП «ХРБП» - чоловік там працював виконробом.

Зв’язок цих підприємців з КП «ХРБП» не випадковий. Спеціалізація комунального підприємства – капітальний і поточний ремонт фасадів і покрівель, будівництво дитячих і спортивних майданчиків та інші ремонтно-будівельні роботи – тобто ті самі роботи, які освітяни замовляють ФОПам.

Директором «ХРБП» є Семен Сирота. Також він є депутатом Харківської міськради і входить до складу підконтрольної Геннадію Кернесу фракції «Опозиційний блок «Довіряй Ділам». Сирота вже є фігурантом кримінального провадження щодо зловживання службовим становищем і .

Зараз Сирота є власником будівельної фірми «ХАРКІВРЕМБУДСЕРВІС» (ЄДРПОУ 38492535). До 2010 року він був співвласником фірми «СБ РЕМБУДСЕРВІС» (ЄДРПОУ 14061407). Після призначення на посаду директора КП «ХРБП», Сирота передав свої права власності іншим особам. 

"СБ РЕМБУДСЕРВІС" отримало з Прозорро 128 млн грн. Велика частина грошей надійшла від Департаменту та районних управлінь освіти Харкова. Цікаво, що "СБ РЕМБУДСЕРВІС" вже є фігурантом розслідування щодо фіктивного  

"СБ РЕМБУДСЕРВІС" і "ХАРКІВРЕМБУДСЕРВІС" знаходяться за однією адресою: Харків, ВУЛИЦЯ ХАРКІВСЬКИХ ДИВІЗІЙ, 19. Ми неодноразово намагалися взяти коментар у Семена Сироти, але не застали його на робочому місці. 

Як для директора комунального підприємства Семен Сирота веде розкішний спосіб життя. Він декларує 4 квартири та 4 автомобілі. За традицією харківських управлінців, Сирота записує майно на дружину та третіх осіб.

Дружина Сироти Ганна надає автомобілі в безоплатне користування Ігорю Абрамовичу  автомобілі, які належать Ганні Сироті.  Абрамович був помічником харківського нардепа

А нині вже сам став нардепом від «Опозиційної платформи – За життя» і є заступником голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
Подружжя Сиріт та Абрамовича об’єднують не лише майнові інтереси – Ігор Абрамович одружений на доньці Семена Сироти.
За нашими підрахунками, з 2017-го року харківські освітяни віддали численним ФОПам близько 160 млн грн. Встановити, скільки з цієї суми було розпилено – справа вже не журналістського, а кримінального розслідування.
Реалії Харкова періоду пізнього Кернессансу: поки прості робітники працюють, оточення директорів комунальних підприємств накопичує мільйони. Маючи впливові зв’язки на місцевому рівні та у Верховній Раді, вони не бояться закону.
Чи зміниться ця ситуація, залежить від політичної волі керівництва країни.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Абрамович,Харків,Геннадий Кернес
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.